13.Kat Akıl Eli ve Oyun Bozucu Devlet Bahçeli

  • 7.12.2021 13:34

Kılıçdaroğlu'nun yeni muhalefet yapma tarzının arkasında nasıl bir stratejinin yattığı merak ediliyor. Edinilen bilgilere göre bu değişimin arkasında CHP Genel Merkezi'nin 13'üncü katında kurulan yeni ekip yatıyor.

Bu ekipte kimler var bilmiyoruz. Fakat bu ekip CHP’ye sadece akıl vermiyor. Bir koldan da İYİ Partiye ve Mansur Yavaş’a akıl veriyor. 

Koordineli olarak.

Ve bir oyun kurdular. Bu oyun baktılar ki İyi Parti oylarında artışın %50si CHP den %45i Akparti %5şide MHP’den geliyor. Yani MHP den oy alamadığı gibi MHP’den de başka bir mecraya oy kayması yok.

Bir oyun kurdular. 

Bu ekip şu an önlerinde satranç taşı oynat uğurcuğum deyip oynuyorlar.

Dün dikkat ettiniz mi? İmamoğlu ve eşleri Ahmet Davutoğlu ve eşini evlerinde ziyaret ettiler.

Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından;Saygıdeğer eşi Dilek İmamoğlu hanımefendiyle birlikte evimize nezaket ziyaretinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu'na teşekkür ediyorum.

Kendileriyle eşim Sare hanım ve oğlum Mehmet'le birlikte keyifli bir İstanbul sohbeti gerçekleştirdik.

Bayram değil seyran değil yârim beni niye öptü.

Ahmet Davutoğlu seçime CHP millet ittifakı ile girip 2 millet vekilliği alıp Saadet Partisi gibi Erbakan’ın bıraktığı saadet partisini CHP’ye payanda etmesi gibi bir görev yapacak.

Bu ziyarette 13.kattaki yeni ekibin bir planıydı.

Fakat esas plan Mansur Yavaş’ın Alparslan Türkeş Vakfı’nı ele geçirip illa da bu ele geçirme gidip vakıf başkanlığına oturmak ile olmuyor. Vakıfta bulunan bir yetkili Ankara Büyükşehir şirketlerinden birisine genel müdür yardımcısı yapılıyor.CHP’li Ankara Büyükşehir Alparslan Türkeş Vakfına bina tahsis ediyor. 

Bu vakfa para aktarıyor. 

CHP hayırdır ne zamandan beri Türkeş’i ve fikirlerini sever oldu.Vakfın önündeki aracın etiketinde genel müdür yardımcısı yazıyordu. Bu vakfı oluşturan yetkililer ve aile efratlarından  yaklaşık 40-50 kişi yine Ankara Büyükşehir belediyesinin şirketlerinde işe alınıyor. Alparslan Türkeş vakfı yetkililerinin MHP’den olur ve onay alınmadan anma programı düzenleyip bu organizasyonu da Mansur Yavaş finansa edince Devlet Bahçeli büyük oyunu gördü.

Bir sabah kalkacağız. 

Alparslan Türkeş vakfı yöneticileri ve oğullarından bir tanesi veya eşi basın açıklaması yapıyorlar.

‘’Bizler Merhum Alparslan Türkeş vakfı yöneticileri olarak bu MHP başbuğumuzun bıraktığı MHP olmayıp ülkücülükle alakası kalmamış olduğu için biz Başbuğ Alparslan Türkeş ve ülkücüler olarak bundan sonraki adresimiz İYİ Parti dir diyerek MHP’yi bir anda oyundan düşürecek hamleyi MHP en üst düzeyde gördü.

Dün MHP Ankara İl başkanı gidip vakfa gerekeni Devlet Bahçeli’nin ağzından yüksek perdeden onların anlayacağı dilden söyledi. Bu durum çok önemlidir. Dünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı kurulacak. Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı Başkanı ben olacağım." dedi.

Ve Meral Akşener’in olağan üstü kurultaya yaparak ele geçirmeye çalıştığı MHP’nin CHP ve Mansur Yavaş eliyle 13.Kat ekibinin hazırladığı oyunu darmadağın etmiştir.

Ve oyunu görmüştür.

Türkiye seçim sathına girmiştir. Bu satıh  bundan sonra millet vekili olmak için parti kuranlar veya cemaatlerin fay kırılmalarına hatta büyük olağan üstü   oyunlara ve fırıldaklıklara gebe olacaktır.

Akparti , MHP, BBP ve  dahi Yeniden Refah Partisi(Erbakan’ın Oğlu)ile geçmişten geleceğe bir seçim stratejisi belirlemeliler.

Ya da İmamoğlu’nu arabaya çeken el gibi bir büyük 13.kat eli 2yıldır çalışmaya başladı. Ve bu akıl dün Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni siyasi el hareketiyle vücut buldu.

Yoksa Kılıçtaroğlu’nu birisi resetleyip yeni proğram yüklemedi ise kafasına da taş düşmedi ise bu sözler bu el hareketleri bu davranışlar hayra alamet değil.

Bu akıl normal bir akıl değil. Bu akıl Erbakan, Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu lider partileri fikriyatının koparılıp 13.Kat akıl eline , emrine amade edilmesi  aklıdır. Ve oyun tıkır tıkır işlemektedir.

İyi partiden ve Yavuz Ağıralioğlu aracılığı ile Merhum Yazıcıoğlu’nun eş ve çocuklarına milletvekilliği teklif edilirse taşlar tam oturacaktır. Fatih Erbakan’a üçüncü bir ittifak önerisi.

Ve Türkeş’in Kızları veya Oğullarına milletvekilliği teklif edilerek Cumhur ittifaki partilerinin kurucu liderleri ile bağlarını koparmak istiyorlar.

Zaman beni haksız çıkarmaz ise.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.