Tam bir faşist  ve Ümit Özdağ

  • 30.12.2021 11:56

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde İstanbul Çekmeköy’de seyir halinde olan bir İETT otobüsünde yolculuk eden bir adam, yabancı uyruklu şahıslardan rahatsızlık duyuyor.

Başlıyor faşistliğe ve ırkçılığa..

İddiaya göre yolcu, anneleriyle beraber otobüse binip, koltuklarda oturan yabancı uyruklu 3 çocuğu oturdukları yerden kaldırmak istedi. O çocukların psikolojisini düşünen var mı? Yok.

Otobüsteki diğer yolcular da çocukları kaldırmak isteyen kişiye tepki göstererek engel oldu. Halen insan olmaya çalışan insanlığına sahip çıkmaya çalışan milletimiz var.

Bunun üzerine yolcular arasında tartışma çıkıyor. Tartışma, kısa sürede sinirlerin gerilmesiyle yumruklu kavgaya dönüşüyor.

Çocukları kaldırmak isteyen yolcu ile diğer birkaç yolcu birbirlerine yumruklarla saldırıyor. Kavgaya tanık olan yolcuların ve kadınların da panik yaşayarak çığlıklar atmasıyla otobüs adeta ringe dönüyor.

Daha günler önce İzmir’de 3 Suriyeli genç canlı canlı benzin dökülerek yakılarak katledildi.

Ankara’da olan olaylar halen belleklerde.

Muz yiyemiyoruz diyerek tepki gösteren amca 9.00tl den muz yiyemiyor ama 15,00tl her gün sigara almak zorunda. Muz yediği için tiktokta paylaşım yaptığı için sınır dışı edilen göçmen başka ülkede göremezsiniz.

Herkes kaşımayı bırakmalı

İyi Parti'den istifa edip, Zafer Partisi adında kurduğu parti ile siyaset hayatına devam eden İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, seçim çalışmalarına başladı başlamak biraz hafif olur kaşımaya başladı..

Sıkı bir Arap karşıtı olarak tanınan ve özellikle Türkiye'deki Suriyelileri hedef gösteren Özdağ, partisinin seçim politikasını da bu konuda belirledi.

Son olarak Özdağ'ın, bu politikası kapsamında İzmir'de Suriye uyruklu Türkiye vatandaşı bir kuyumcuyla girdiği diyaloğu sosyal medya hesabından paylaşıp hedef göstermesi, tepkilere neden olmuştu.

Kabul etmemiz gerekiyor. Ülkemizde bulunan 6 milyon göçmen bu ülkede artık misafir değil. Ve ülkelerine dönmek gibi bir durumda gözükmüyor.

Ümit Özdağ tam bir faşistlik propagandası yaparak oy alabileceğini düşlüyor ise vaz geçsin. %0,05 ancak oy alır. Bu aziz millet genlerinden gelen misafirperverlik ve insanlığından vaz geçmez.

Ama bu 6 milyon göçmen ile 80 milyon milletimizi düşman edemezsiniz.

Bu kavgadan ve siyaset dilinden insanlığa ve bize fayda gelmez.

Faşistliği bırakarak siyaset yapmak isteyen Zafer Partisine başka bir siyasi argüman bulmasının faydalı olduğunu düşünenlerdenim.

Yoksa milletçe zarar göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.