Özgür Özel duymasın “Ailece Camide, Milletçe Duadayız’’

  • 1.01.2022 18:28


Kılıçdaroğlu geçmiş ile helalleşelim derken Özgür Özel yeni çıkıp halen milletle savaşmak için gayret sarfederek. Şöyle bir beyanatta bulunmuş.


Eğitimde birlik var Tevhîd-i Tedrîsât var kanunu var. Diyanet okul öncesi birimleri kuruyor. Okul öncesi eğitim Diyanet'in mi MEB'in mi işi.  Sübyan mekteplerini kurmuşlar, kurumsallaştırmayı zorunlu yapmaya çalışıyorlar.


Bu kafayla, bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de olmuyor üniversiteye gidince.
Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir Orta Çağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var. 20 yıl sonra okuduğunu anlamayan kindar bir nesil çıkar."


Özgür Özel millete şunu söylüyor ‘’biz hiç değişmedik elimize ilk fırsat geçsin görürsünüz helali haramı’’ dercesine kinini kusuyor.


CHP ortaçağ karanlığını bırakıp yeniçağ aydınlığında boğulmadan milletin değerleri ile savaşmaktan vaz geçmez zorunda. Ama  can çıkar huy çıkmaz.. Bunların huyunda milletin dini değerleri ile savaşmak var.

İyi ki Özgür Özel görmedi bu organizasyonu yoksa İrtica hortluyor diye avazı çıktığı kadar bağırırdı. Sonra da Eyüp Sultan’da Yasin okur Hacı Bayram velide dua eder, Cedidiye camii önünde helallik isterdi..

İyi ki görmedi.


Özgür Özel senenin ilk günü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen sabah namazında “Ailece Camide, Milletçe Duadayız” programına katılanları görse’’hoca dahi yıllardır imam hatip görevlisiyim bugüne hamd olsun ilk defa böyle bir cemaat gördüm dediğinde yanımdaki dede ve toruna baktım dede ağlıyordu.
Dört araç sabahın erken saati Camii yoluna herkes sinyali çakınca içime ayrı bir kıpırtı doğdu. Anneler, babalar,  dedeler,  nineler,  torunlar,  gençler  omuz omuza dua ederken birliğimize ve beraberliğimize anı yaşayan herkes de müthiş bir enerji ve huzur vardı.
Kuran Tilavetleri, sabah namaz ve sonrası dualar , zikirler, salavatlar devam edip Düzce Müftümüz Rüstem Can Hoca’nın sıkmayan can kulağı ile naif sesinden dinlediğimiz  vazu nasihatle biten harika bir organizasyonun sonunda Düzce Belediye'sinin davete icabet edip yılın ilk gününde Cedidiye Camii’ni hınça hınç dolduran cemaate ve  çay, simit, poğaça ikramı ile doğan güne merhaba deyip evimizin yolunu tutarken bir kez daha şükürler ettim Rabbime..


‘’Allah’ım devletimize, milletimizi, diyanetimize zeval vermesin’’


Teşekkürler.

İlk önce Suriyeli Ahmet Abi bu milletin genlerinde var Müslümanlık derken gözleri dolan ve davete icabet eden Düzcelilere ve Düzce’de ikamet eden yabancı misafirlerimize, teşekkürler organizasyonu yapıp esasen organizasyonsuz da yapılabilecek bir davete icabet etmemize vesile olan Diyabet İşleri Başkanlığı ve Düzce Müftülüğüne,
Davete icabet edenlere ikramda bulunan Düzce Belediyesi  ve çalışanlarına teşekkür ederim.


Ayrıca işleri gereği olsa dahi sabah sabah kulağımızın pasını silen Din Görevlilerimize ve Müezzin Hocalarımıza…


Sabah bir Ortaçağ aydınlığına gidip 2022 yılının aydınlık Türkiye’sine uyanmamıza ve bitmeyen ve yenilmeyen bir aşkla Bismillah dememize vesile olan herkese…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.