Kainat Lideri, Kainat Güzeli, Kainat İmamı

  • 23.01.2022 08:54

Miss Universe (Türkçe: Kainat Güzeli), Amerika merkezli Miss Universe Organization tarafından her yıl düzenlenen uluslararası bir güzellik yarışması.

Miss World, Miss Supranational, Miss Grand International ve Miss International ile birlikte dünyanın en büyük beş güzellik yarışmasından birisi olarak kabul edilir.

 Dünya çapında 190'dan fazla ülkenin katıldığı yarışmayı her yıl yaklaşık 500 milyon kişi izler.

Irak'ta düzenlenen 2022 Mr. Intercontinental adlı güzellik yarışmasının birincisi Darya Kamil oldu. 15 ülkenin katıldığı yarışmada Kerküklü sporcu ve hekim Darya Kamil, birinciliğe layık görüldü.

Darya Kamil'in birinciliği sosyal medyada gündem oldu.

Kamil'in birinciliği sosyal medyada tartışmalara sebep oldu. Darya Kamil'i beğenmeyenler, ‘Peki bundan kainatın haberi var mı?’, ‘Belki de iç güzelliğine bakmışlardır’, ‘Korona nedeniyle yarışmaya kimse katılmamış mı?’ ve ‘Kainatın dengesi bozuldu’ şeklinde yorumlarda bulunup sosyal medyada eleştirmişler.

Darya Kamil ‘de Küçük yaşlardan itibaren disiplinli ve tutarlı bir şekilde çalıştım ve başardım. Boş yere kıskançlık yapmanın bir anlamı yok. Bu unvanı kazandığım için mutluyum" demiş.

Ama kimse diyemiyor ki bu Darya Kamil kainat güzeli ise bizim Kıvanç Tatlıtuğ bu dünyanın insanı değil.

Şimdi diyebilirsiniz ki ne alaka. Bu soğuk kış günlerinde Kainat  erkek güzelinden bahsediyorsun. Uzun uzadıya.

Kainat imamından terörist başından hiç bahsetmeye gerek dahi yok. İslam’ı kullanarak bir sürü insanın canına kast eden ve zarar veren İslam’a zarar veren bir terörist başından bahsetmeyelim bu yazımızda.

Bir milletvekilimiz; "Erdoğan Allah'ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider" demişti ya onun sözünün üstüne bir söz daha söylendi.

Evren, var edilen şeylerin hepsi. Yaratılanlar. Alemler.. Buna biz kainat diyoruz. Kainat ve içindekilerin hepsi birer ayettir. Kainattaki ayrı ayrı incelikler de insanları düşündüren doğruya götüren ayetlerdir. Galaksiler, yıldızlar, denizler, ağaçlar, kuşlar, insan, hücre, atom... vb. kainattaki her şey birer ayettir. İnsan önce kendine bakmalıdır. İnsanın kendisi de Allah'ın varlığına bir ayettir.

Peki kainat lideri nasıl olunur. Birilerinin demesi ile olmaz.

Geçmiş dönemlerde Düzce’den bir yönetici ’İstanbul’un yönetimi referans alınacak ise; siyaset tarihinin en tartışmasız lideri  R.Tayyip Erdoğan, ülke yönetimi referans alınacak ise Kainatın Lideri  yine Recep Tayyip Erdoğan’’ şeklinde twitterde bir paylaşım yapmış.

Bu Twitin doğrusu söyle olmalıydı. ‘’İstanbul’un yönetimi referans alınacak ise en başarılı belediye başkanı tartışmasız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ülke yönetimi referans alınacak ise siyaset  ve demokrasi tarihinde dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır.’’

Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın bir kuludur. Ve milyonların dünyada mazlum ve mağdurların sevgisine mazhar olmuş bir siyasi liderdir. Ve bu sevgi ve teveccüh ile kimseye nasip olmamış şekilde ülkesini seçimle 20 yıldır yönetmek için halkından yetki almış dünya siyasi tarihinde eşine rastlanmamış kimseye nasip olmamış tek siyasi liderdir.

Fakat Kainat lideri, Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan lider sözleri ne söylediğini tam bilmeden  ,toplayıp, çıkartıp tartmadan söylenmiş inanan insanları üzen inciten hatta Recep Tayyip Erdoğan dahi duyduğunda dahi ‘’bunlar ne diyor’’ dediğini tahmin ettiğimiz Cumhurbaşkanını dahi üzen ve inciten laflar olduğunu düşünüyorum.

Özellikle Düzce siyasetinde söz söyleyenler ağzınızdan çıkanı kulağınız duymaz ise bunu CHP millet vekili yalakalık olarak Recep Tayyip Erdoğan’a gönül veren insanlarda boş sözler olarak görür.

Hatta çıtayı arşa çıkarmış da diyen olur hatta Anam babam sana kurban olsun Ya resul ALLAH yerin ve göğün alemlerin sahibi Kâinata lider olarak Efendimizi göndermiş ondan başka da lider ve önder tanımam diyenlerde olacaktır.

Zarf kendinden yapışkanlı olmasına rağmen bandı çıkartıp yapıştırmak yeterliyken buna rağmen 30 saniye  zarfı yalamak akıl karı değildir .Bunun için söz uçmuyor yazı kalmıyor.. Sözde yazıda bilgisayar belleklerin de tıkladığınızda önümüze tak diye çıkıyor..

Temcit pilavı gibi acıktıkça ısıtılıp ısıtılıp önümüze konulduğunda kabak tadı veriyor.

Ne olur milletin aklını daha fazla yormayın. Bu cümleleri kurmak için kendinizi çok mu zorluyorsunuz.

Hem kendinize, hem siyasi liderinize, hem inançlarımıza zarar veriyorsunuz. Sözleriniz bir mecliste söylendiğinde dilimizi yutmak zorunda kalıyoruz.. İnsanın tükürüğün yutamadığını nefes alamadığının nasıl bir durum olduğunu anlatamam..

Susmak bazen en iyidir. Konuşacak isek de ağzımızdan çıkanı, parmaklarınızın yazdıklarını  aklımızın görmesi, duyması, işitmesi gerekir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.