EĞRİYE EĞRİ DİYELİM, DOĞRUYU SORGULAR OLDUK ZATEN..

  • 31.01.2022 11:57

Yanlışı alkışlıyorsan, fikrin yoktur.

Eğri ile doğruyu ayıramıyorsan, aklın yoktur.

Yalana sahip çıkıyorsan, ahlakın yoktur.

 Yeni atanan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın üç yerden aylık toplam 136 bin 500 TL maaş aldığı söyleniyor..

Hüseyin Aydın, Aralık 2017’den bu yana Tarım Kredi Kooperatifleri genel müdürlüğü yapan Fahrettin Poyraz’ın yerine atanmıştı.

Yeni müdürün Turkcell Yönetim Kurulu üyeliğinden 56 bin TL, Ziraat Katılım Bankası Yönetim Kurulu başkanlığından 18 bin TL, Tarım Kredi Kooperatifleri genel müdürlüğünden ise 62 bin 500 TL aldığını söylüyor bir CHP’li vekil.  Kaynak olarak Turkcell 2021 yılı genel kurul toplantı tutanağı, Ziraat Katılım Bankası 2021 yılı genel kurul toplantı tutanağı ve eski genel müdür Fahrettin Poyraz’ın beyanını gösteriyor.

Yalan ise çıksın bu genel müdür yalan desin değilse diğer maaş aldığı yerlerden istifa etsin. Bu milletin zoruna gidiyor artık.

Demirel’den fazla başbakan olan  yok. Bekir Bozdağ’da üçüncü kez adalet bakanı olarak atanarak bir rekora sahip oldu.

Adalete güvenin yerlerde süründüğü bir ortamda adalet imajının yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde herkesin adalet deyince kalbinin sıkıştığı dilinin kanadığı bir ortamda  doğru bir tercih olmadığını düşünenlerdenim.

“20 yıllık rüya gerçek oluyor” diyerek kurulan Türkiye Uzay Ajansı’na (TUA) yeni atama yapıldı.

Uzay ajansa iki yıllık Sebze Üretim Tekniği Bölümü mezunu İlyas Haliloğlu atandı.  Öğrenim durumunu gösteren, “Personel Hareketleri Onayı”na göre Haliloğlu, Sebze Üretim Tekniği’ndeki öğreniminin yanı sıra Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde de okudu.

Gökten üç elma düştü. Klasik masal bitiriş cümlesidir.  Her masalın sonunda gökten üç elma düşer. Biri anlatanın, diğeri dinleyenin başına; üçüncü elma Maliye bakanı Nebati beyin gözlerinin önerisiyle hükümet tarafından hazineye aktarılır. Günümüzde masallarını "hayatı paylaşmak için", "her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa, halkın gündemi, milletin meclisi’’ diye bitirenler de yok değildir hani.

Ama bu nedir. Bu durum her yerde geçerlidir. MHP  ve CHP belediyelerinde de liyakat yerlerde sürünüyor.

Ondan sonra odasında telefondan bunları okuyup sorgulamayan Z kuşağı, teknofest kuşağı size oy versin .Gençler sandığın gereksiz olduğunu söylemeye başladılar. İnançlarını kaybettiler.

Son 1 haftada atama yapılan üç insan. Milletin ağzı torba değil ki büzesin. Ağzı olan konuşur. Ve hakkıdır.

Akparti’de milletvekili, bürokrat veya insan olarak kimse kalmadı mı da bu insanları genel müdür, bakan, mali müşavir olarak atandığını aklımız olduğu için millet ne düşünüyor diye düşünerek millet gibi hata olduğunu düşünüyorum.

Ben memur hiç olmadım. Olmayı dahi düşünmedim. Bir İktisatçı ve işletmeci olarak işsiz kalırsam diye sınıf öğretmeni olmayı düşündüm. Sınıf öğretmenliği sertifikası aldım. Öğretmen olmadım. Olmayı düşünmedim. Hep ekmeğimi bilek gücü ile kazandım. Ticaret yaptım.

Millete anlatamaz iseniz, milletin aklı yoktur biz hangi aklı verirsek onu düşünür derseniz bunlardan fikir çıkaran millet bu yaşanılan yozlaşmış ortamda ahlaki çöküntü ve geçim sıkıntısı içerisinde yalana sahip çıkar uğraşamam sizin dününüzle ve dününüzdekilerle, ben yarına bakarım yanımdakiler ile deyip sözde yanında dahi olmayanlar ile yol arkadaşlığı yapar.

Sizde yol arkadaşı bulmakta güçlük yaşarsınız.

Siyasette en zoru da milletin yanınızda olmamasıdır.

Millet yol ayrımında…Haberiniz olsun..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.