Daha bu ne ki?

  • 3.02.2022 12:47

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: "Enflasyonun Nisan'da yüzde 50'nin altında bir zirve göreceğini tahmin ediyoruz, yaz aylarında toparlanacak demiş. Yani daha zamlar gelmedi demiş.

Öyle gıda ürünü var ki %500 zam geldi.

Esas bundan sonra maliyet zamları yansıyacak. Elektrik , doğalgaz ve işçilik maliyetleri zaten arttı. Bu maliyetler halktan çıkması gerekiyor. “Elektriğe %127 zam geldi.” haberini yazmamak için ölü taklidi yapıp, “Elektriğe %11 indirim geldi” diye manşet atan, tam bağımsız, özgür ve tarafsız medyamız bu millet okumayarak izlemeyerek cezalandırıyor.  Cevap veriyor. Belgesel kanalları en fazla izlenen kanallar olmuş durumda.

Marketçilik piyasasında %20 maliyet %30 ları bulmuş durumda. Listeden %20 kar marjı ile satılan çoğu ürün artık zarar ettirir hale geldi.

Yani marketler maliyetleri dolayısı ile %10 ilave iğneden ipliğe zam yapmalı. Cirolarının %30’nu maliyetine satan marketler diğer %60 ürün gurubuna %100 kar koysa kar edemez hale geldi.

Önümüzdeki günlerde marketler batmaya mahkum.

Sayın Bakan TL'de bundan sonra değer kaybı beklemiyoruz, ekonomik büyüme 2022'de orta vadeli plandaki yüzde 5 tahminine yakın olacak demiş.

Daha ne kadar değer kaybetsin. Asgari ücrete zam yapıldı. Pul oldu.

Asgari ücret zamlarını geri alsınlar. Eski fiyatların üzerinde bu millet %40 pahalıya mal almaya razı olur. Vallahi olur billahi olur.

Ölümü gösterip sıtmaya razı gelen bir millet fiyatlar karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda.

Derdini esnafa yansıtıyor esnafta üzgün olduğunu söylüyor sadece.

Yumruğu gösterip, tokada razı etmek" şeklinde benzer bir kullanımı da mevcuttur. Ama millet tokat atacağını söyler  ise yumruğu indirir milletin kantarı ağır tartar.. Bu haliyle, şeytanca bir taktiğin kodlarını da içeren bu anlatım dili çok tehlikelidir. Ama şimdilik tutuyor. Enflasyon nisan ayında zirveyi görecekse bu gördüğümüz nedir.

Bu millet sizi süpürge ile kovalar.

Tüm kişisel ve tüzel algıların sağırlaşmasına kadar devam eden hatta en sonunda savunmaya kadar giden çoğunluk "buna da şükür" demeye başlarlar. Bu zaten hissizleşmenin dibidir.

 

Bu bir süreç ve bu süreci hükümet harika götürüyor. En kaliteli "kör göze parmak" operasyonları klasmanında, yirmi yıllardır liderliğini muhafaza etmekte ve körleşmiş gözlere doğru hamle yapan parmaklara mukavemet edebilecek direniş yeteneği kaybolmuştur.. Muhalefet çökmüştür. İktidardan nemalanamadığı için çökmüştür.

Muhalefetin olmadığını tüccar gazeteci Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil çok güzel anlatıyor. Muhalefetin dibi iktidardan daha kara.

Bir vatandaş çok güzel söylüyor. CHP bu millete tepeden baktığı ve dine düşmen olduğu için bir de son zamanlarda olduğu gibi görünmeye çalışmayıp göründüğü gibi olmaya çalıştığı için millette cevap bulamıyor.

Fakat millete çok acil çözüm hissettirilmez ise kalbinden bunlara oy vermeyeceğim hissi dile hatta yeni bir muhalefete dönüşebilir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.