Selahattin Demirtaş haklı bu alçakları affetmeyin

 • 17.02.2022 13:37
 • (3)

HDP'nin hapisteki lideri Selahattin Demirtaş, "tarihe not düşüyorum" diyerek, bakın bir vakit neler söylemiş:

Gün gelecek bizden çok Erdoğan'ı eleştirecekler. Bir günde dönüşecekler. Huyları bu. Dönmek, dönüş yapmak onların tarzı. Etrafında şu anda bulunan siyasetçiler, gazeteciler, medya mensupları, göreceksiniz Erdoğan'ın ayağı şöyle bir tökezlesin, gemiyi en başta bunlar terk edecekler.  (...) şu yalaka tayfasından daha fazla Erdoğan'a saldıran kimseyi bulamayacaksınız. Hepimizin önünde koşacaklar. "Erdoğan şunu etti, şu kadar kötülük yaptı" diye, şu günün yalakaları o günün yalakaları olacaklar. Sizden ricam bu alçakları affetmeyin...

Yuvarlak masa fotoğrafı eleştirimizin nedeni tamda bu durum. Düne kadar Tayyip Erdoğan’ın halk ile gönül kontenjanından Cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili olan ,milyonlarca maaş alıp kat yat eğede ada alan gazeteciler ,hatta cemaatler ve sarıklı cübbeliler,  hatta daha önce Erdoğan’a desteğini vermiş bilmem hangi iş insanları dernek başkanı olarak Erdoğan’ın erken secim kararı alıp emekliye ayrılması lazım diyenler sizin için doğru kelimeyi Selahattin Demirtas yıllar önce söylemiş. Hepimizin önünde koşacaklar. "Erdoğan şunu etti, şu kadar kötülük yaptı" diye, şu günün yalakaları o günün yalakaları olacaklar.

O günü ölmeden gördük ya..

Üzülüyorum..

Bir gün bana deselerdi ki sen Selahattin Demirtaş ile doğru söylediğine dair yazı yazacaksın kendimi yalanlar idim.

Bu hükümeti bazı konularda acımasızca eleştiriyoruz. Fakat bu durum gidip isterse CHP ceylan postuna girsin CHP zihniyeti ile savaşmış bu konuda 28 Şubat’ta bedel ödemiş birisi olarak bu konuda zemzem suyu ile yıkansalar 0,0001 oyum olsa kurban ederim.

Fakat bu millete öyle zulüm ettiler ki Tayyip Erdoğan bile yeri geldi kendi ekibine isyan etti.

Sadece Düzce de bir arkadaşım gösterdi Düzce AK parti Teşkilatında görevli bir birim başkanı Cimer’e bir kişiyi ve şirketi 15 Temmuz sürecinde Şu şirket ve şu kişi  Fetöcü olup vatanını seven milletini seven birisi olarak ihbarımdır. Belge içişleri bakanlığından Gizli ibareli olarak mahkeme tutanaklarına girmiş. Şirket ortağı bu şikayet üzerine tutuklanmış 120 gün hapis yatmış,2 yıl süren mahkeme sonunda beraat etmiş, diğer isim olarak şikayet edilen kişi göz altına dahi alınmamış hayatında hiç bu örgütün kapısından dahi geçmemiş birisi  olarak hayatına devam ediyor.

El konulan  kayyum atanan şirketlerin ürünleri yağmalanmış, şirket içleri boşaltılarak geriye dönük 4-5 yıl önce kesilmiş faturalar bazı kişiler aracılığı  geri çektirilerek yapılan boşaltma işine kılıf bulunmuş ve şirketler batırılmış yerleri haraç mezat satılmış vb yüzlerce örnek var.

Yani her yerde içinde bulunduğu durumdan vazife çıkarak ve millete ve liderine ihanet edenler maalesef olmuş. Olmaya da devam ediyor.

Şimdi ise bir yuvarlak masa etrafında toplanıp poz verenler ile halkın içinde görevli olanlar bu şekilde kendilerini afişe ederek nasıl bir omurgaya sahip olduklarını göstermeye devam edecekler.

Fakat bu durum Tayyip Erdoğan ile millet arasındaki o kuvvetli bağı halen sekteye uğratmadığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmaya da devam ediyor.

Akparti bu yalakalardan kurtulup millete sığınmadıkça kurtuluşu yok.

Ülkemizin de selamet çıkma ihtimali yok. Berkay'ın söz-müziğine imza attığı bu dizelerin aslı Mevlana'nın 'Mesnevi'sinde şöyle yer alıyor: '

'Sanmasınlar yıkıldık/ Sanmasınlar çöktük/ Bir başka bahar için yaprak döktük.''

Bu yalakaların yüzünü de gördük.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  18.02.2022 11:33

  Niçinlerine cevap ortada. İşte bugünler yaşanmasın, dinci ile Müslüman ayrılsın diye. Kim elinde meydanda kuran sallıyorsa, kim kıldığı namazı jçhaşkım gözüne sokuyprsa, kim Halkı din ile uyutıtorsa onlara da lafın var mı. Bugün başortüsü de serbest ibadette ama ülkegnşn ve kurumların hali ortada. Dindar bir toplumun kurumları böyle mi olur ya da böyle mi olması gerek. Başı sıkışan, din, başörtsüs, bayrak vatan deneyi bıraksın. Onu yaşasın da düzelsin her şey.

 • Mensur Sabuncuoğlu
  Mensur Sabuncuoğlu
  17.02.2022 20:37

  sn Galvanizli Boru Bir erkeğin baş örtüsü ile ne ilgisi olabilir.Ayrıca hayatımın hic bir döneminde devletle işimiz olmadı. Hayatta şahsımın siyasetten bir delikli menfaati olmadı.Kim baş örtüsünün arkasına sığınıp,kim demokrasinin arkasına sığınıp,kim PKK nın arkasına sığınıp Kim Atatürk ve laikliğin arkasına sığınıp millete veya kurumlara sızıyor ise allah belasını versin.Peki mesele baş örtüsü değildide niçin ikna odaları kuruldu.Niçin kızların eğitim hakkı elinden alındı.Niçin??

 • Galvanizli boru
  Galvanizli boru
  17.02.2022 16:56

  28 şubatı diline dolayanların derdinin din diyanet olmadığı bugün ortaya çıktı. 28 şubatın arkasına sığınanlar bugün dine en çok zarar verenlerdir. 28 şubat mağduruyum deyip, ama milyonlarca burs alanların hepsi baş örtülü demek mesele başörtüsü değilmiş, mesele başortüsü arkasına sığınıp ülkenin kurumlarını talan etmekmiş.