BİZİM GANDİ KEMAL AMCANIZ..

  • 22.04.2022 10:54

Gandhi birçok destekçisi tarafından Mahatma ya da “büyük ruhlu” olarak biliniyordu. Ölümünden onlarca yıl sonra bile, onun hakkında yazılanları okuyan birçok insanın hayatını iyi yönde değişti. Yaptığı sivil itaatsizlik söylemleri yıllardır siyası propaganda şekli olarak uyarlanarak kullanılmaktadır.

Ben şu sözünü çok önemsiyorum. 'Önce önemsemezler, sonra gülerler, sonra kıskanırlar, en sonunda ise yenilirler.'  bu sözler Gandhi'ye ait.

Gandi, Hindistan'da "Ulusun babası" olarak nitelendirilirken, bugün hala devlet dairelerinde, sokaklarda, evlerde hemen her yerde resimleri bulunuyor ve halk içinde "Bapu (Baba)" olarak anılıyor.

Gandhi, Hint halkını sömüren İngilizlerin insanlık dışı uygulamalarına, şiddete başvurmaksızın itaatsizlik etmiş; bunun bedeline de katlanmıştır. Birçok kez tutuklanan, açlık grevleri yapan Gandhi'nin sivil itaatsizliği, zaferlerle taçlanmıştır.

Bizim CHP lideri Sn Kemal Kılıçtaroğlu da ‘’ben sizin babanızım’’ demedi. ‘’Ben sizin amcanızım’’ diyerek  sivil itaatsizlik propagandasının 2020 li yıllardaki  KK2020 .09 versiyonunu uyguluyor.

Dikkat ederseniz gündemi belirlemede kontrolü ele geçirmiş durumda.

Kemal bey Ankara’dan İstanbul’a yürüdüğü ve Düzce’de yollarına gül dökülmeyip bir çifçinin yoluna hayvan gübresi döktüğü Sn.Kılıçtaroğlu o günden beri propaganda dilini bu sivil itaatsizlik üzerine kuruyor.

Önce önemsememe versiyonu bitti, sonra gülme versiyonu bitti, bu elektriklerinin kesilmesi kıskanma versiyonu olabilir. Bu da bittiğinde son versiyona geçilebilir.

Ben adamın siyasi üslubunu kıskanmaya başladım. Hatta tüplü löküz kullanmaz gaz lambası alıp daha dramatize ederdim.

Fakat bu propaganda yapılmasına da izin vermezdim.

Kemal Beyin faturasını abone numarasını vererek askıda fatura uygulaması başlatırdım. Bu günlerde  sıkça dramatize  ve ajite edici bulduğum şu eşinin kazağı 1100TL olmasına rağmen 1200TL  aylık 400tl elektrik faturası ödeyemeyen gariban Gandi Kemalimizin faturasını Allah rızası için öderdim. Ona da bu propagandayı yaptırmazdım. Her vatandaş Kemal Beyin abone numarasını girerek faturasını ödeyebilir. Bunu niye ödedin derselerdi. Allah rızası için der devam ederdim. Randevu istediği her kurumdan randevu verir bir çay ikram eder teşekkür ederdim.

Ama iş işten geçti.

Geliyor gelmekte olan derken bu propaganda 3 ay önce göstere göstere gelmeye başlamıştı.

Bu saatten sonra borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen 4milyon evin yani 12milyon insanın haliyle hallenerek çok büyük bir propaganda yapmıştır.

Bunun karşılığın dada sadece  açma kapama parası 37 TL ve geçikme faizi ile beraber en fazla 75 TL ye 7,5 milyon TL değerinde bir reklam yapmıştır.

Ben kıskandım. Birileri de aklını başına alıp bu sivil itaatsizlik reklam propagandasını bozmaz ise son sürüm son versiyon en son versiyon  KK 2023.01 versiyonu geliyor.

Oda sandıkta yenilirsiniz versiyonu…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.