SİYASİ AHLAK DERSLERİNE BUNLARDAN BAŞLAMAK LAZIM.

  • 17.05.2022 20:15
  • (1)

Cumhurbaşkanlığı Yüksek Danışma Kurulu üyesi Cemil Çiçek  “siyasette de asıl problemin ahlak alanında yaşandığı”nı vurguladı. “Demokrasi önce ahlâktır, dedi, hukuk, adalet ahlâktır.” “Bizde kanun eksiği yoktur, dedi, ama ahlaki alanda zaaf varsa onu hiçbir kanun ile düzeltemezsiniz” dedi. “Onun için demokratik tövbeden söz ediyorum, dedi.

Şöyle sürdürdü sözlerini:

“Tövbe olması için önce hatanın kabul edilmesi, sonra ondan vazgeçme iradesinin ortaya çıkması lâzım. Hatanın farkında değilseniz ya da yaptığınız işi bir şekilde meşrulaştırıyorsanız neyden tövbe edeceksiniz? Bizde herkesin yaptığı işi bir şekilde meşrulaştırma becerisi var.”

Sözlerini şöyle bağladı:

“Seçimlere doğru gidiliyor, bir ahlak gündemi oluşturmak lâzım.”

İlk önce bu siyasi ahlak dersine bugün Akparti’den ayrılarak HDP ile CHP ile işbirliği yapan veya Akparti’den ayrılmasın diye yok şu üyesi,yok bu üyesi,yok danışman yapılan eski bakanlara verilmeli.

Selahattin Demirtaş ne demişti. Bugünün yalakaları bir günde dönecek ve bizden çok Erdoğan'ın eleştirecek. Göreceksiniz. Ve şaşıracaksınız.

Göreceksiniz. Bizden çok, Erdoğan’ı eleştirecekler. Bir günde dönüşecekler. Huyları bu. Dönmek, dönüş yapmak onların tarzı. Etrafında bulunan, şu anda, siyasetçiler, gazeteciler, medya mensupları, göreceksiniz. Şöyle ayağı bir tökezlesin, gemiyi en başta bunlar terk edecekler. Ve şaşıracaksınız. Bakın, şu konuşmam tarihe not düşsün. Diyecekler ki, "Erdoğan gelmiş geçmiş en despot liderdi." "En zalim liderdi" diyecekler. Bunlar diyecekler. Şu anda, şu bol maaş alanlar var ya.

Bu yalaka tayfasından daha fazla, Erdoğan’a saldıran kimseyi bulamayacaksınız. Hepimizin önünde koşacaklar. “Erdoğan, devlet ve millete şunu etti, şu kadar kötülük yaptı" diye, şu günün yalakaları o günün yalakaları olacaklar.

Sizden ricam, o gün geldiğinde bu alçakları asla affetmeyin! Bunların burnundan fitil fitil hakkımızı getirelim. İnanın o gün uzak değil, o gün uzak değil.

Bu sözlerin muhataplarına DP lideri Uysal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ittifakın Cumhurbaşkanı adayının özelliklerini sıralarken "20 yıllık AK Parti döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak." ifadesine yer verdi. Hayırdır  bugün dahi Bakırköy belediyesinde 226 kişiye rüşvet operasyonları diye CHP li belediyelere rüşvet operasyonu yapılıyor.Yalova belediyesini neden CHP li başkan hapse tıkıldı. Rüşvet ve yolsuzluk nedeniyle.

Yanı bu CHP ve Ve HDP ye güzellemeler dizen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a ahlak dersi verilmeli.

Zaten bu iki eski milletvekiline gereken cevap vatandaş veriyor. Derslerinide  kurslarınıda alıyorlar.

Bir de çokbilmiş yüksek istişare üyelerine.

Onlara denilmeli ki ‘’Yeteri kadar gelmedi mi  ta refah anavatandan beri 40 yıldır bakansınız milletvekilisiniz. Veya hayırdır dün yüzümüze tükürün dediğiniz yüzünüze kimin maskesini takarak veya hangi maskeyi takarak konuşan bu insanlara karşı halen yalakalık yapabiliyorsunuz.

Siz nasıl bir siyasi ahlakınız var. Siyasi ahlaka en başta eski başbakan ,başbakan yardımcısı ve bakanlardan başlamak lazım..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Özkan Deniz
    Özkan Deniz
    18.05.2022 22:56

    Daha fazla kitap okuman lazım yazar..sitenin domain adresini değiştirin bari iktidaryalamasi.com yapabilirsiniz..azıcık yazı yaz tek işin gücün yalamalik olmasın babacan yada CHP düşmanlığı değilde objektif köşe yazarlığı yap..ama şunu unutma ne yazarsan yaz bu ülke bu vatan satıcılarından eş dost zengin edicilerden kurtulacak inşallah...