ÇOK MAHCUP SELAHATTİN DEMİRTAŞ.. BİZDE MAHCUBUZ..

  • 31.05.2022 10:16

Millet ittifakının içinde bulunduğu ruh haline Selahattin Demirtaş’tan iyi anlatacak kimse yok.

Ne diyor kandilin içerideki sözcüsü.

Bunu kime diyor yönetimindeki 6 lı masaya diyor.

Benim için neden rahat değil ve ben ne diye halen kararsızım acaba? Çocuklarım için halen korkuyorum ve ne yapacağımı bilemiyorum. Yukarıda sözünü ettiğim ortalama bir seçmen olarak sabah CHP’li oluyorum, öğlene doğru İYİ Partiliyim, öğleden sonra DEVA’ya geçiyorum, sonra HDP’de karar kılıp akşam Gelecek Partisi’ne meylediyor, gece Saadet Partisi diyorum ve uyumadan önce yine kararsız kalıyorum. Ertesi sabah Türkiye İşçi Partisi tamamdır diyorum ama EMEP aklımı çeliyor, SOL Parti en iyisidir, özellikle öğlen sonrası ama akşamları mutlaka Yeşil ve Sol Gelecek diyorum. Bugün soldan kalktım çünkü. Akşam kararsız uyuyorum. Yarın ola hayrola.

Tek bir soruyla bitireyim. Şu perişan haldeki on milyonlara bakıp da hiç mi utanmıyorsunuz? Ben siyasetçi olarak çok mahcubum, hapiste bile utanıyorum.

Meğer siz kararsız seçmenden daha kararsızmışsınız. Lütfen artık kendinize gelin. Durumun vahametine ve ciddiyetine uygun bir duruşla ortak ve somut bir mesajda buluşup memleketi uçurumun dibinden çıkarın. Sorumluluk da vebal de hepinizdedir. Biliyorum, yapabilirsiniz.”

Biz de mahcubuz…

Selahattin Demirtaş senin gibi birisini dinlemedikleri için mahcubuz.
Sınır ötesine teröristlere harekat yapılmadan önce size, kandile haber verilmediği için mahcubuz.

4X4 aracına binip kuzey ırakta fing atan teröristlerin gözünün üzerinde kaşınında olduğunu kafalarına  sihalar ile  çaktığımız ve acıyı göremediğimiz için mahcubuz.

Diyarbakır Anneleri'nin evlat nöbetinde bininci gün geride kaldı. Bir annenin feryadı ile başlayıp dalga dalga büyüyen eylem, terör örgütü PKK'yı titretti. Bu anneler adına mahcubuz.

Seninle  avluda spor yapamadığımız için kahvaltı yapamadığımız için mahcubuz.

Sana güzellemeler dizip beraber saz çalamadığımız için mahcubuz..
Hatta bu senin yönettiğin altılı rüzgar gülü masa etrafında olamadığımız için mahcubuz.

Hatta sabah Ekrem, öğle Mansur, ikindi Kemal Bey, akşam Meral Hanım, yatsı Abdullah Gül isimleri sabaha başka bir isimle uyanırken sana hep inşallah düştüğü için mahcubuz.

Mahcubuz.

Seni bu millet yine üzecek gibi duruyor.

Bu nedenle çok mahcubuz…

Millet sorumluluğunun bilincinde bence..

Yapamayacaksınız. Ülkemizi bölemeyeceksiniz.

Gerçekten gururluyuz mutluyuz. Mahcubuz, gavur öyle istiyor çünkü.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.