CHP BAKANLIK VERECEKMİŞ TANJU ÖZCAN KADAR ADAM OLUN..

  • 6.09.2022 10:44

 

Bu CHP var ya bu CHP ülkenin güvenliğini sabote etmeye çalışıyor. HDP bu ülkenin siyasi bir sorunu değildir bir güvenlik sorunudur.

HDP’li eski milletvekili dağda resmi vardı, mecliste yemin etti  ve şimdi yurt dışına kaçarken yakalandı şimdi hapiste. Niye dağda teröristlerle fotoğrafı vardı.

Peki bakan yaptığınız insanın dağda fotoğrafı çıkarsa ne yapacaksınız? Ne yaparsınız?

İstanbul Millet vekili Gürsel Tekin seve seve Bunu kabul edeceksiniz; ama bu ülkeyi yönetmek için… E o zaman seçime sokmayın kardeşim. O zaman millet iradesi nerede kaldı” demiş, sunucunun, “Siz diyorsunuz ki HDP’ye bakanlık verilebilir” sözü üzerine, “Elbette verilebilir; seçime hak kazanmış bir parti” yanıtını vermişti.

Yahu Gürsel bey Allah aşkına milletin aklı ile mi oynuyorsunuz. Hatta şöyle deyin Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Ahmet Türk, İçişleri bakanı Selahattin Demirtaş Milli Savunma Bakanı Dilek Öcalan tamam tamam.

Bizde şehitlerin başına gider deriz ki kardeş bu ülke bize dar sen kalk bizim leş vücutlarımız bu kara toprağın bağrını hak edeli uzun yıllar oldu.S en hakkını helal et.

Bir debunları duyarak gazel okuyan iyi partililer var.Selahattin Demirtaş ile kahvaltıya gidecek olanların eski ülkücü milletvekilleri şimdi üst perdeden konuşuyorlar.

Bakın Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu ne diyor.

Bana biraz nazlı gelin hesabı geliyorlar. Hem ağlarım hem giderim.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın: HDP, millet ittifakının ve altılı masanın bir parçası değildir, olmayacaktır! İYİ Parti’nin olduğu yerde HDP olmaz, HDP’nin olduğu yerde İYİ Parti olmaz, olmayacaktır! Asılsız varsayımlar ve sorumsuz beyanlar, millet ittifakı ruhunu zedeler ve sadece rakip ittifaka hizmet eder! Genel başkanımız sayın Meral Akşener’in defalarca ifade ettiği gibi; İYİ Parti, HDP’yi PKK terör örgütünün yanında konumlandırmaktadır. Partimizin görüşü nettir! PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP’yi normalleştirme çabası ve HDP’ye bakanlık verme söylemi asla kabul edilemez!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: İYİ Parti’nin hassasiyetlerine, genel başkanımızın “Terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü yerde olmayız” beyanına, asgari ittifak hukukuna ve nezaketine rağmen, kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz? Bu gibi açıklamalar doğru değil ve biz böyle bir şeye asla razı olmayız. Bu gibi talihsiz beyanatlar sebebiyle bir daha, açıkça şerh edelim ki: PKK’ya terör örgütü diyemeyen ve terörle bağını kopartamayan HDP ile asla yol yürümeyiz. İttifak hukukuna riayet ve karşılıklı saygı için bizim ilkelerimiz ve kırmızı çizgilerimiz dosdoğru anlaşılmalıdır.

Anlaşılmaz ise ne olur.

Meral Akşener bu ikisine Tanju Özcan gibi kapıyı gösterir.

Tanju Özcan kadar vatansever olamaz bunlar.

Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "HDP'ye bakanlık verilebilir"ne demek. HDP, terör örgütü ile bağını kesti de bizim mi haberimiz yok? Bu söz en hafif tabirle aymazlıktır.

 

Sözlerin parti adına bağlayıcılığı yok biliyorum. Bu yüzden Partimizin yetkili kurullarının Gürsel Tekin ile ilgili gereğini yapmasını umuyorum" ifadelerini kullandı.

Bakın bu durum ciddileşsin İyi Parti bu iki ülkücü kökenli milletvekilini kapının önüne koyuverecek.

Bu ülkenin seçimlerinin üzerine PKK gölgesi düşmüştür. HDP İyi partili birisini CHP’ye rağmen veto etmeye devam ediyor.

Diğer tarafta Millet ittifakında HDP hatta PKK kimi onaylarsa o cumhurbaşkanı adayı olabilir.

Yoksa zaten kazanma şansı yok.

Bizi çok neşeli günler bekliyor.

Oynat bakalım Uğurcuğum..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.