"Muhterem Cemaat.!!

  • 1.10.2022 00:30

Asfalt ekerek, beton dökerek, gökdelen dikerek,5 TL ye ekmek alamadığı için halk ekmekte kuyruğa girenler ile 50bin TL ye telefon almak için kuyruğa girenlerin eşit olduğu ama üretmeyerek bir ülkeyi yönetmeye,kalkındırmaya  kalkarsanız bu Allah'ın gücüne gider.!!

 

Siyasi fikri fark etmez siyaset halk için yapılmaz sadece ikbal ve menfaat için yapılır ise bu Allah'ın gücüne gider..

 

Hem de böyle iklimi, bitki örtüsü, konumu bakmından dünyanın en elverişli topraklarını üretimden mahrum bırakarak yönetmeye kalkarsanız bu Allah'ın gücüne gider.!!

 

Hadid suresinde buyrulduğu üzere, size kendisinde hem bir sertlik hem de insanlar için çeşitli faydalar bulunan demir indirilmişken bu demiri işleyecek aklı ve emeği atıl bırakır da, transfer teknolojiye yönelirseniz bu Allah'ın gücüne gider.!!

 

Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da, Suriye'de dökülen kana ortak olursanız sesinizi çıkarmaz iseniz, Yemen'de, Mısır'da barış için gayret etmezseniz, Abd'yi islam coğrafyasından söküp atmak için çaba sarfetmezseniz bu Allah'ın gücüne gider.!!

 

Etrafımız kuşatma altında deyip ülke insanının bir kısmının desteğini isterken hak ve adalet talebinde olan diğer kısmına kulaklarınızı tıkar onları yok sayar, daha da kötüsü hedef haline getirirseniz bu da Allah'ın gücüne gider.!!

 

Nasıl ki Abd'yle, İngiltere'yle, Fransa'yla, Almanya'yla, Hollanda'yla, İsrail'le oturup farklı konuları müzakere ediyorsanız, ülkemizin zor şartlar altında bulunduğu bu günlerde de toplumun her kesimiyle oturup konuşmanız, hak ve adalet ekseninde kenetlenmeniz gerekmez mi.!?

 

Muhterem cemaat;

 

Allah bizden hamaset istemiyor. Aklımızı kullanmamızı ve yaşaması daha kolay bir Türkiye, bir dünya için gayret etmemizi istiyor...

 

Muhterem cemaat;

 

Allah bizden ırk ve çıkar eksenli bir sistemin payandası olmamızı değil, hak ve adalet eksenli bir dünya kurmak için öncülük etmemizi istiyor...

 

Bize yakışan, bin küsür yıldır ecdadımızın yaptığı gibi, hak ve hakikati kuşanarak güçlünün değil haklının sözünün geçtiği yeni bir dünya düzeni kurmak için mücahede etmektir..."

 

“Bir günden sakının ki, onda Allah’a döndürüleceksiniz, sonra herkese hak ettiği tam olarak verilecek ve onlara haksızlık edilmeyecektir.” - Bakara, 2/281

 

Hayırlı Cumalar...

Cumanız mübarek olsun..

(Alıntıdır)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.