MHP VE HDP SİYASETİ BLOKE ETTİLER.DİĞERLERİ SIFIRDIR.

  • 5.11.2022 18:02
  • (1)

 

Matematik, fen bilgisi ve mühendisliğin temelini oluşturan rakamdır sıfır.

Bu güçlü sayı kadar tartışma konusu olan ve mutluluk veren başka bir sayı duymadım. Her şeyden önce bu sayı geleceği tahmin etmemizi sağlar. Ama bunu anlamak ve sıfırın gücünü görmek için önce onun doğuşunu ve verdiği mücadeleyi bilmek gerekir. Sıfırın bu güce ulaşması kolay olmamıştır.

Konsept olarak sıfır eski çağlardan beri var olmuştur. Babil tabletlerinde ve Maya yazılarında karşımıza çıkan sıfır o zamanlar mevsimlerin akışı ile ilgili hesaplarda kullanılmış.

Türkiye’de seçimi kazanacaksanız 1+%50 almak zorundasınız. Bunun doğrusu %50+1 fakat %50 almak için 2 kutuplu bir Türkiye için MHP siz  ve HDP siz iki taraf ta seçimi kazanma şansı yok.

 

Kahramanmaraş Milletvekili Akparti eski Grup Başkanvekili bir kitap fuarında"Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir’’ demiş.Cumhuriyet bayramıunda bu görüntüleri aldılar yürüdüler.

"Mahir Ünal'ın 8 yıl önce alkışlara konu olan bu sözlerin, bugün affı istemekle sonuçlanmasının tek bir sebebi var. AK Parti'nin Milliyetçi Hareket Partisi ile koalisyonda olması ve Cumhur İttifakı'nın siyasal sınırlarını çizen kudretin de esasen bence Devlet Bahçeli olması.

Mahir Ünal, milliyetçi serüveni baltalamış ya da farkına varmadan sabote etmiş oldu. Dolayısıyla AK Parti'nin seçim kampanyası zedelenmiş oldu.

AK Parti tam hızını almış, Türkiye'de yerli ve milli olduğunu, Türkiye'nin bekasıyla kendi varlığının örtüştüğünü; Türkiye'yi 21. yüzyıla taşıyacak kudretin kendisi olduğunu tam anlatacaktı ki Mahir Ünal birden bire, hiç olmayan bir vakitte Cumhuriyet ile hesaplaşma defterini açtı. Oysa ki bunu kapatmış olmaları gerekirdi.

Tam da bu nedenle bugünkü AK Parti'ye de Cumhur İttifakı'na da yön veren asıl siyasetçinin Devlet Bahçeli olduğu gerçeğini unutmuş oldu. Ve bu unutkanlıkla hareket ettiği ilk anda maalesef affını istemek zorunda kaldı."

Bu durum diğer taraftada farklı değil.

Tanju Özcan başarılı bir CHP li belediye başkanı idi.Fakat HDP istediği için partiden atıldı.

Yani MHP Akparti’ye istediğini HDP de CHP ye istediğini yaptırıyor.

Esasen bu seçim MHP ile HDP arasında geçecek.

Ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için bir örnek vereyim.

Vehbi Koç’tan anlatılan çok güzel bir  yazı var.

Evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene, İşin varsa bir sıfır daha koymalısın, İş seninse üç sıfır daha koymalısın, İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha, Araban varsa bir sıfır, Yazlığın varsa bir sıfır daha, Daha sıralanabilir sıfırlar hanesi... Ancak, Sağlığın varsa bir koyarsın başına, o zaman bütün sıfırlar anlamlı bir değere ulaşır. Yoksa sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş yere...

Cumhur ittifakı’nda veya Millet İttifakındaki o kutsal 1 bence HDP ve MHP dir.

Bu biri çekerseniz ne Akparti  nede CHP İyi Parti kalır.

Onun için İYİ parti bu durumu görüp Meral Akşener ben başbakan olmak istiyorum demesinin esas sebebi de bu iki tane 1 den kendine bir hayır gelmeyeceğini bilmesidir.

Bu nedenle

Sivas’tan Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Furkan Yazıcıoğlu

Trabzon’dan Haydar Baş(Bir tarikat Şeyhidir.) oğlu BTP lider Hüseyin Baş.

Şanlıurfa da Ahmet Eşref Fakıbaba

Mersin’de Burhanettin Kocamaz

Düzce’de Mehmet Keleş vb 25-30 kamuoyunda isim veya geçmişi olan isimleri milletvekili gösterek Ana Muhalefet olmayı hedefliyor.

Ama ne zaman sonrası Akparti sonrası.

Akparti; Ülkede fabrikalar kurmuşsan bir sıfır koymalı varlıklar hanesine, sağlıkta level atlatmış ise bir sıfır daha koymalı, işler iyi gidiyorsa üç sıfır daha koymalıyız, enflasyon düşük ise üç sıfır daha koyun varlıklar hanenize, İHA SİHA üretmiş PKK yı silmişseniz sahadan beş sıfır daha koyun hanenize.

İstediğiniz kadar sıfırlar hanesi ekleyin.Ancak MHP’bnbin desteği var isebir koyarsın başına.O zaman bir değere ulaşır.

Yoksa sonuç sıfırdır.

Koskaoca veya küçücük sıfır.

Hiç uğraşmayın boş yere.

Bu ülkenin sağlığı için MHP bir dir. Ve amacına uygun tam yerinde duruyordur.

CHP ve İyi Parti içinde istedikleri kadar sıfırları olsun HDP eksi birdir fakat birdir.Bir anlamı vardır.

Yanı kısacası Türkiye’de siyaseti bu iki parti belirler gerisi sıfırdır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Şahin
    Şahin
    6.11.2022 19:40

    bu ulke için milliyetçi kesim lazım mhp değil, çünkü mhp nin milliyetçiliği Türkeş zamanı gibi değil yoldan çıkmıştır, bir an önce bahçeli gitmeli yerine ya ruhi ersoy yada sinan oğal gelmeli, gerçi bunlarda fasollu , kısaca başı sıkısınca işine gelmeyen olduğunda paşka parti kucağına geçen lazım değil dava yı bilmeyenlerle işileri olmamalı. Ak parti ile birlektiliğine inanmıyorum, ak parti menfaat olarak işi bittiğinde mhp yi satacaktır. siyaset çok kirlendi çok. delikanlı yok. anca ben :)