OMURGASIZLAR, MİDESİZLER,RENKSİZLER..

  • 8.03.2023 08:47
  • (1)

 

Omurgasız hayvanlar yumurta ile çoğalır. Çekirge, örümcek, kelebek, hamam böceği, sivrisinek çevremizde gördüğümüz omurgasız hayvanlardır. Ahtapot, yengeç, ıstakoz, midye, denizkestanesi, denizyıldızı, süngerler, denizanası ve mercanlar suda yaşayan omurgasız hayvanlara örnektir. İnsanların çevrelerinde sık karşılaştıkları omurgasız hayvanlar eklem bacaklılar ve solucanlardır.

Birde omurgasız ve midesiz insanlar var.

Ama siyaset böyle bir şey.

Omurgalılar ve midesi olanlar çok fırıldak olamıyorlar. BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun unutulmaz sözü yeniden gündeme geldi. Yazıcıoğlu bir konuşmasında, "Bir saniyenize bile hâkim değilsiniz" diyerek her zaman hatırlanacak sözlerini sıralamıştı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun unutulmaz sözü! ''Bir saniyesine dahi hakim olamadığımız dünya için bu kadar fırıldak olmanın alemi yok''

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Refahyol Hükümetine destek olmasını hatırlayalım.

1995 Yıllarına gidelim.

Ne günler yaşamıştık.

Rahmetlik Ecevit kitapçık fırlattı diyerek oluşan iklim,

Meral Akşener’in masaya tekme atmasıyla son iki gündür 80'li 90'lı Türkiye'yi yaşıyoruz.

İşte koalisyonlar hep böyleydi.

Bugün koalisyonlar olsaydı.

Bölünmüş, parçalanmış, bir bölümü işgal edilmiş, depremde enkaz altında kalmıştık.

Bitti diye ağlama, oldu diye gülümse. Bakıyorsun CHP ismini ve  geçmiş mirasını temizlemek için %0,05 oy alabilen Saadet Partisinin önünde CHP’li Kemal Kılıçtaroğlu’na başörtüsüne’’ çul’’ diyen bir genel başkanı Cumhurbaşkanı ilan ediyor.

Burada niye bu toplantı CHP genel merkezinde olmadı da Saadet Partisinin Önünde oldu.

Siyasette 24 saat değil 1 saat bile çok uzun süre..

Fakat millet omurgalılar ve midelileri çok iyi biliyor.

Son yirmi yılda Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a, hükümete ve Cumhur İttifakına karşı Amerika’dan, Avrupa’dan  PKK’dan ve içeride yönettikleri örgütlü-örgütsüz çevrelerden hukuki, siyasi, terör ve darbe kalkışmalarıyla birlikte bir yığın hadise meydana getirildi.

Peki, hangisinde başarılı olabildiler? Hiçbirinde! “Altı+Bir Kumar masası veya noter’’ bu olayların hangisinde, Amerika ve Avrupa’ya karşı bir duruş sergileyerek, milletimizin ve devletimizin yanında yer aldı? Hiçbirinde!

Olamazda karakterleri ve geçmişleri buna müsait değil.

Bırakın milletimizin, devletimizin yanında yer almalarını, bir de çeşitli şekillerde olaylara darbelere kontrollü darbe diyerek destek verdiler. Geçelim.

Erbakan Hocamıza rahmet olsun! MSP seçimlerinde afişlerden birisinin sloganı şöyleydi. “Solcuya, renksize aldanma”! Burada şu mesajı verdi, yıllarca CHP’ye karşı mücadele etmiş Saadet Partisi CHP’nin yanında yer alıyorsa, dini değerlere önem veren seçmene CHP’ye oy verilebilir mesajı verilmek istendi. Dediğiniz gibi Kılıçdaroğlu bismillah ile başlayıp, öyle kapatabiliyorsa bu seçmene mesaj verip algı yapmaktır.

Bugün Saadet Parti’li bir dostum yolda görünce selamlaştık.

Cumhurbaşkanı adayımıza desteklerinizi bekliyorum deyince..

Kendimi tutamadım.

‘’Refah Partisi’nin devamı Milli Gazete’nin (Hak geldi Batıl Zail oldu)felsefeli milli gazete ismini değiştirin’’ dedim..

Saadet Partisini Renksizler Partisi Milli Gazete’yi de Zilli gazete yapın. Neredeyse zil takıp oynayacaksınız. Sloganınızı da Saadet gidiyor CHP İktidara yürüyor yapında millet renğinizi bilsin.

Biraz omurga, kaburga, biraz mide ve renginiz olsun bu zul size yeter…

Kemal Kılıçtaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmalıydı. Bu en güzel rekabet olurdu. Ana muhalefet partisi lideri. Hem de en doğal durum. Hatta Cumhurbaşkanı olması da bu ülke için, demokrasimiz için bir kazanımdır.

Bu arada Kemal Kılıçtaroğlu son zamanların en büyük siyasi oyuncusudur. Düşmanlık yaptığı insanlar bile neredeyse kolunu kaldırıp zaferini ilan etme şarhoşluğundalar.Helal Olsun..

 

Fakat Saadet Parti’sinin bu olayda ki rolünü torunlarımıza yıllarca anlatamayacağız…

Erbakan’nın torunları  CHP zulmüne müstehak diyerek bitirdim..

Vedalaştık.

Seçimden sonra 60 gün sonra görüşmek üzere..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    8.03.2023 09:35

    Ne kadar seviyesiz bir yazı.