YENİDEN REFAH PARTİSİ DÜZCE İL BAŞKANLIĞI DÜŞMÜTÜR.

  • 4.05.2023 12:50

 

Yeniden Refah Partisi üç milletvekili çıkaran Düzce'de sırasıyla Nezir Merttürk, Çiğdem Kulalı Seçkin ve Mithat Kütükoğlu'nu aday gösterdi.

Nezir Merttürk hem milletvekili adayı hem de Düzce il başkanı.

Bu minibüs giydirildiğinde il yönetimindeki bazı Yeniden Refahlı yöneticiler bu şekilde bir reklamın uygun olmadığını Nezir Merttürk’e anlatıyorlar. Fakat hanımefendi istemiyor deniliyor o zaman 2 kişiyi araca giydirme yapalım deniliyor. Yok deniliyor.

Bu durum Yeniden Refah Partisi Genel merkeze Basın yayın işlerinde sorumlu bir gebel başkan yardımcısına daha baskı yapılmadan aktarılıyor.

Genel Merkez sorumlu başkan yardımcısı bu şekilde aracı trafiğe çıkarmayın istemiyor ise hanımefendi neden milletvekili adayı olmuş, bu şekilkde giydirme yapılmasın deniliyor.

Fakat bu yazışmalar olurken minibüs giydirilme yapılıp trafiğe çıkıyor.

Çobandaki parti önünde minibüsü gördüm. Bir vatandaş olarak uyarayım dedim kendi kendime.

Sonrada dedim ki yahu sana ne.

Nezir Merttürk her şeyi çok çok biliyor.

Daha öncede sıkıntılı insanları milletvekili adayı gösterecek idi. Genel merkez uyarılarak piyasada adı çıkmış insanların aday gösterilmesi engellenmiş idi.

Bu durum Nezir Merttürk’e aktarıldığında bu durumu kabul etmediği biliniyor.

Fakat son durum tam bir facia. Tam bir çapsızlık. Tam bir siyasetsizlik. Tam bir yalan.

Silüeti reklamcı koymadı.Reklamcı koymadan önce bu dizaynı otobüse giydirmeden önce bir parti yöneticisinin başkanı ikna edemiyoruz bu görüntü normal mi diye attığı bir partili ile görüştüm.Görüntünün daha basılmadan önceki halini otobüs trafiğe çıkmadan önceki yazışmalar bende var.. Yayınlamamak şartı ve isim söylemeden gördüm.

Konuştum.

Adayın fotoğraf istememesine karşılık seçim aracını giydiren reklam firmasının da “silüet resmi” formülü bulduğunu anlatan Yeniden Refah Partisi Genel Merkez yöneticileri şöyle devam etti: “Onun bu istemi üzerine reklamcı da gölge koydu. Araç bina önüne geldiğinde, il başkanının karşılaştığı görüntüye müdahale etti. Tabii o sırada da fotoğraf çekilmiş. Biz normalde araçlara fotoğraf kullanıyoruz. Milletvekili adaylarımızda sosyal medyada vs., fotoğraflarını paylaşıyor fakat Çiğdem Kulalı Seçkin, benim afişte olmama gerek yok demiş.(burası biraz doğru). Bu böyle bir şey olursa yanlış anlaşılır uyarısını reklamcıdan beklerdik ama bu düşünülmemiş. Seçkin sadece ‘afiş ve araç giydirmede fotoğrafım olmasın’ demiş. Asla bir sansür yok. Elbette halkın seçeceği adamı görmesi lazım.”

Bu açıklamanın tamamına yakını doğru değil.

Hem Yeniden Refah Partisine zarar vermiştir.

Hem Cumhur ittifakına zarar vermiştir.

Bu durum kadın seçmen nezdinde ciddi bir sıkıntı oluşturmuştur.

Derhal, hemen ,şimdi Düzce il yönetimi görevden alınmalıdır.Hatta Nezir Merttürk ve 2. Sıradaki hanımefendi milletvekili adaylıklarından istifa etmelidirler.

Hem millete, hem de genel merkeze doğruyu söylemiyorsunuz..

Yönetiminiz genel merkeze karşı düşmüştür.

Hem de vatandaşa karşı bu düşünce milletvekili olmamalıdır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.