İLGİNÇ  GİZEMLİ SİNAN OĞAN ANALİZİ

  • 19.05.2023 13:21
  • (1)

 

Sinan Oğan  Fetö’nün kaset kumpası ile diskalifiye edilen genel başkan yardımcısı Mehmet Ekici’nin damadı.

Sinan Ateş gibi iyi karizmatik, donanımlı, yetişmiş bir Türkçü. Ve MHP de adı anılması istenmeyen bir insan.

Sinan Oğan, 1 Eylül 1967 tarihinde Azerbaycan Türkü bir ailenin çocuğu olarak Iğdır'ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır.

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile ödüllendirilmiştir. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır.

2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolar arası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir.

26 Ağustos 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildi. Açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği MHP'ye geri döndü. 10 Mart 2017 tarihinde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile birlikte MHP'den tekrar ihraç edildi.

Kendisine oy verenler ağırlıkla ciddi şekilde Hüdapar’a  Akparti’ye tepki olarak Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermek istemeyen asker, polis, güvenlik görevlileri ve aileleri kendi iç yazışmaları ile Sinan Oğan’a destek vermişler.

19 Mayısta da kendisine oy verenleri serbest bırakacağını tahmin ediyorum.

Sinan Oğan son zamanlarda haddinden fazla parlatılan birisi olduğu söylüyorlar. MHP genel merkezi mesafeli.Hatta adının dahi anılmasını dahi istemiyorlar. Yasak varmış.

MHP ve Devlet Bahçeli  mesafeli ise bir bildiği vardır. Diyenler var.

Fakat herkesten farklı düşünenlerde var. Bu seçimin 2. Planında seçimin 2.tura kalması için yapılmış bir planın aparatı diyenlerde var.

Ama Sinan Oğan millet ittifakından yana tavır koyacak ve herkes buna şaşıracak. Şaşırmayın.

Okyanus ötesinden aldığı emri yapacak diyenlerde var.

Ama bir gerçek var Sinan Oğan bu seçimde ve sonrasında  ilginç bir bürokrat.

Ayrıca Ankara’da Sinan Oğan ile konuşabilen bir dostum ile yaptığım konuşmada Sinan Oğan çok korkuyor.

Sonum ‘’Sinan Ateş gibi olmasın’’ diye çok korktuğunu söyledi.

Bu cümleyi de kendisinin kurduğunu söyledi..

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Hemmmm
    Hemmmm
    19.05.2023 13:46

    Kimden kasetten mı PKK dan mı CHP den mi fetodan mı