NE OLUR KAL KAL KEMAL  BEY GİTME!! SİZDE HİÇ DEĞİŞMEYİN NE OLUR..

  • 6.06.2023 09:23

Kendinizi akıllı ve çok zeki, eğitimli, aydınlanmış görmüş geçirmiş görüp sizin dışınızdakilerin hepsini aptal ,geri zekalı, eğitimsiz, cahil, çoban , saman kafalı oldukları yanlışından vazgeçin. Mesele akıl ya da zekâ ise, bu millet ve  oy verenler gayet akıllı ve zekiler.

Mesele eğitimse, yeni atanan kabineye bakın. Bilkent Üniversitesi mezunları havada uçuşuyor. ABD’nin bilmem hangi üniversitesinde yüksek lisans yapanlar denizde kum gibi. MİT’in başına mütevazi saz çalan bir Prof.Dr getiriliyor.

İhalar, sihaları ,arabaları yapan gençler maşallah zıpkın gibi.

Kendinizi çok eğitimli, akıllı, aydınlanmış görmenin getirdiği bir kibirle gözlerinizi gerçeklere kapatıyor ve çok kolay manipüle ediliyor, çok kolay yönlendiriliyorsunuz. Kendi yalanınıza para ödeyerek inanıyorsunuz. Hasta olmuşsunuz. Kendinizi ülkenin en özgür ve en sorgulayıcı kitlesi zannetmenin verdiği özgüvenle terör örgütlerinin, kininden ve kişisel ihtirasından siyasete devam eden muhterislerin, istihbarat örgütlerinin, algı operasyoncularının oyuncağı oluyorsunuz.

FETÖ’cüler sizi parmağında oynatıyor. Yeteneğini kaybettiği için geçmişte birilerinin sevgilisi veya karısı olarak TOP10 listesinde haftalarca kıytırık bir şarkı ile liste başı olanlar kendisini politikaya vermiş sözüm ona sanatçılar, şarlatanlar sizi hayal dünyasının bir o duvarına, bir diğerine vuruyor. Belediyelerinizden yüklü konser paraları alarak size yalakalık yapmaya devam ediyorlar. Kendinize bir an dışardan bakabilseniz korkunç gerici görünüyorsunuz.

%10 değil %20 fark ile iktidara geleceğinize sizi inandıranlar ya size bir şey içiriyor. Ya da sizi çok iyi kekliyor. Propaganda ve kampanyanın oya etkisinin, çok çok iyi yapılsa bile, azami 3 puan olduğu söylenir ki kaybettiğinizde sabaha kadar yalan söylemek zorunda kalmazsınız.

Atatürk’ün dediği gibi Türk milleti zekidir. Halkın zihni berraktır. Halk eğer eğitimden uzak kalmışsa, daha az formatlanmıştır ve iyiyi kötüden ayırma yetisi iyi eğitimliye göre daha güçlüdür. Yani profesörün oyu 1 sayılıyorsa, halkın oyu 10 sayılacak kadar değerli, etkili anlamlı ve isabetlidir. Köylü Ayşe teyze ve Mehmet amca geri zekalı telefondan sizin sosyal medya yalanlarınıza kanacak bir iletişim kanalı kapalıdır. Ne vaatlerle, ne de tehditlerle halkı kandıramazsınız. O kimin ne olduğunu çok iyi bilir.

Seçmenin oy verme davranışı bir “al-ver” ilişkisi üzerinden yürümez. Verirsen alırsın dan çok ekersen biçersin şeklindedir.

Düzce’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartları ne geziyor. Trabzon’da market kartı dağıtarak oy alacağınızı mı sanıyorsunuz. Makarna, kömür alarak oy verdiğini düşündüğünüz kitleyi, deprem yaşamalarına rağmen iktidara oy verdi diye tahkir ettiniz. Oysa iktidar, 2002’den bu yana, az oy aldığı örneğin İzmir’e ayrım yapmadan yatırım yapıyor. Defne Hastanesi örneği de ortada. Hatta en çok oy alınan ihmal edilen, kanaatkar Orta Anadolu’nun en çok ihmal edilen bölge olduğu halde su değmez ise dirseklere abdest olmaz şeklinde tamamen iktidara açık ara destek veriyor ise bir bakın kendinize.

Sosyal medya, sanatçıların milyonlarca takipçileri, seçmen davranışı, toplumsal yapı, seçim sonucu hakkında hiçbir fikir vermez. Sosyal medyada kendi kendinizi aldatmayın, birbirinizi kandırmayın. Gerçek hayat sosyal medyanın dışında akıyor; orası tamamen sanal. Gerçeklere bir dönün bakın.

Siyaset matematik değildir. Farklı partileri bir araya getirince oylarını alt alta koyup toplayamazsınız. Örneğin İYİ Parti ile HDP, ya da HDP ile ırkçı faşist Ümit Özdağ aynı ittifakta olursa, sandıkta onların toplam oyları tecelli etmez. Siyasetin matematiği farklıdır. Kılıçdaroğlu 2014 ve 2018 seçimlerinde tüm muhalefetin aldığı oyun üzerine tek oy koyamamıştır. Yani taktiği tamamen çökmüş, tamamen başarısız olmuştur.

Erdoğan’ı sevmiyor olabilirsiniz, hatta nefret bile ediyor olabilirsiniz bu sizin Türkiye’ye bakan gözlerinizi kör etmesin. Ama Erdoğan’ın alternatifinin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu düşünmeniz tam bir akıl tutulmasıdır hatta akılın dumura uğramasıdır.. Ne yani, Kılıçdaroğlu enflasyonu mu düşürecekti?

Kılıçdaroğlu Türkiye’ye daha fazla özgürlük mü getirecekti? Hiçbir tecrübesi, planı, vizyonu olmayan Kılıçdaroğlu ülkeyi daha iyi mi yönetecekti? Buna gerçekten inandınız mı? Ya da bir sorgulayın lütfen: Buna sizi kim inandırdı? Buna inanmak için ne kadar para ödediniz. Bu aklın parasını ödediğiniz için mi çok kıymetli. Son 1 yıldır, planlı şekilde sizi buna inanmaya hazırladıklarını görebiliyor musunuz?

Yaşam tarzı ve tercihlerinizle toplumun büyük kesiminden ayrılıyorsunuz. Çoğunuz zenginsiniz. Eviniz, arabanız, yazlığınız kirada evleriniz fabrikalarınız var. Ama mikrofonu görünce ‘’et kaç para olmuş, soğan ne kadar olmuş’’ diye tutturuyorsunuz. Üzerinizde bir iktidar ya da mahalle baskısı olmadığı halde kendinizi rahat hissetmiyor, toplumun tamamı sizin gibi olsun istiyorsunuz. Bu hiçbir zaman olmayacak. Bu toplumda muhafazakârlık, dindarlık asla tükenmeyecek. Bunu hazmetmeniz gerekiyor.

Halkı karşısına alan, halkın değerlerine düşman, halkın hassasiyetlerini çiğneyen, ahlak ve edepten uzak hiçbir hareketin başarı şansı yoktur. İktidara gelmek istiyorsanız bu halkı anlamaya, halkın genetiğini çözmeye, ruhunu kavramaya çalışın. “Kazanmak için her yol mübah” anlayışının halkta karşılığı yoktur.

Kurban bayramında 15000tl ikramiye deprem bölgesine bedava ev şifresiz maç yayını tamamını millet eliyle itti. Sizden gelecek hayır Allah’tan gelsin dedi.

 Bir de şunu görün: Çalışmadan asla başaramazsınız.

CHP olarak İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu hızlı tren hattını yapacağız deyin. Uzaya roket göndereceğiz deyin. Atom bombası yapacağız deyin.

Karadenizi, Van gölüne oradan da Basra körfezine bağlayacağız deyin. İstanbul’un trafiğini rahatlatmak için 2 tüp 2 yeni köprü yapacağız deyin.

İzmir’i köprüler ile Atina’ya bağlayıp Avrupa’ya Cumhuriyet otobanı yapacağız deyin.

Ankara’ya denizi getireceğiz deyin. Bir tane gerçekçi bir şey deyin.

Millete Erdoğan gitsin gerisi düğün bayram , gerisi kolay diyerek oy alamazsınız.

Sn Kemal Bey ne olur CHP’yi bırakıp gitmeyiniz. CHP liler sizde %25 oy verin ve CHP ana muhalefet partisi olarak devam etsin diye var gücünüzle destek veriniz.

Böyle muhalefet olduğu sürece bu iktidarları ancak rüyanızda devirirsiniz.

Ak Parti ve MHP’nin size çok ihtiyacı var. Siz olmazsanız ne olur hallerimiz.

Kemal bey ne olur bu milletin size ihtiyacı var.

Siz mutfakta , reis balkonda. Reis mecliste siz locada.Millet cemi cümlenizi meclise bile sokmadı.

Birde ayağa kalkın Cumhurbaşkanı girerken millet sizin boyunuzun tekrar ölçüsünü bir daha alsın.

Devam edin.

Aynen devam.

Böyle devam.

Sakın şaşırtmayın, sakın şaşırmayın.

Akıllanmayın. Ders almayın.

Allah şaşırtmasın..

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.