HÜDAPAR’IN DEVLETTEN YANA TAVRI UYKULARINI KAÇIRDI..VE ŞEHADET..

  • 1.08.2023 11:41

 

14 Mayıs seçimlerinden önce Mersin Hüdapar milletvekili adayının seçim bürosuna bombalı saldırı yapıldı. Seçim standında bekleyen Hüdapar’lı gençlere silahlı, bıçaklı, sopalı saldırılar oldu.

O gün yeterince güçlü bir tepki verilebilseydi belki bugün daha acı olan bu hadise yaşanmayacaktı. Umarım bir daha yaşanmaz.

Bu seferki hadiseye siyaset dünyasından güçlü tepkiler geldi.

Ak parti genel başkan yardımcısı ve sözcüsü Ömer Çelik cenazeye katılıp Cumhurbaşkanının taziye ve selamlarını iletti. Hüdapar başkanı ile en önde tabuta omuz verdi.

 Kime yapılırsa yapılsın bu tür saldırının kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Bu saldırıların devam etmemesi için mutlaka herkesin kendine düşeni yapması gerekiyor.

Geride 2 yavru ve bir matemli eş bırakıp bir insan aramızdan ayrıldı.Bu siyasi cinayet bana göre bir mihenk taşıdır.

Yabancı basın organlarında Hüdapar’ın devletten taraf olup doğuda HDP’yi akamete uğratmasının büyük abiler tarafından hiç hoş karşılanmadığı Hüdapar’lı yetkililere yabancı istihbarat örgütlerinin, uyuşturucu baronlarının ve çakma mafyaların suikastlar yapabilecekleri dahi yazıldı.

Hüdapar genel başkanı Yapıcıoğlu, toplum için çabalamaya devam edeceklerini ifade ederek, "Bizi durdurmaya çalışanlara buradan şu mesajı vermek istiyorum; beyhude uğraşıyorsunuz. İnşallah ne bizi meşru dairenin dışına çekebileceksiniz, ne bizim gözümüzü korkutabileceksiniz ne de bizi hizmetlerimizden geri koyabileceksiniz. Bu asla mümkün değildir" dedi.

Pişgin’in cenaze törenine AK Parti Adana Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam, Adana Valisi Süleyman Elban ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yani devlet siz bizim yanımızdasınız dedi. Biz de sizin yanınızdayız dedi.

Saldırganın polise verdiği ilk ifadede ise, “Bana haber geldi, bu nedenle saldırdım” dediği öğrenildi.

Peki haber nereden nasıl geldi.

2023 seçimleri çok önemli idi. Bu seçimlerde HDP ve PKK’nı Kemal Kılıçdaroğlu ve dış güçlerden taraf olması kadar Hüdapar’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemesi ve Türkiye Cumhuriyeti devletinden yana olmasını tarih yazacak.

Ve bu devlet hamlesi gelecekte ortaya çıkabilecek bir iç savaş ve bölünmenin önündeki en büyük yakılan  barış ateşidir.

Seçimden önce MHP’li bir vekile "HÜDA-PAR sizi zorladı mı?" sorusuna ise Yıldız, "Yo, HÜDA-PAR ittifak protokolümüzde adı geçen parti değil ki. Sadece ‘AK Parti'yi destekliyoruz’ dediler, listeden aday oldular, geçti gitti. Sonraki beyanlarına baktık. Artık devletle, cumhuriyetle barışık beyanlarını gördük" ifadelerini kullandı.

Doğuda Kürt seçmene hitap eden  islamı referans alan bir partinin devlet ile Cumhuriyet ile barışık bir beyanatı tarihe geçecek kadar önemlidir.

Bu nedenle umarım ki bu suikastlar ve yıldırma politikaları devam etmez. Zaten geçmişte bu siyasi hareketin kitabında da kısasa misli ile kısasa cevap verdikleri için PKK Hüdapar’dan korkar.Bunu bildikleri içinde dış güçler ve uyuşturucu baronları bu ihalede maşaları kullanacaklardır.

Bu konuda da devlet üzerine düşen görevi ve istihbari çalışmayı yapıp devletle ve cumhuriyet ile barışık bir siyasi kürt hareketini korumalıdır.

Aksi takdirde gelecek nesillere bırakacağımız kan ve göz yaşından başka bir coğrafya ve zaman yoktur.

Sacid Pişgin canı ile  işte bunun bedelini ödedi. Doğuda mazlum ve mahzun kürt halkı emperyallerin oyuncağı olmasın ve Müslüman Türk milleti ile kutuplaştırılıp bir birine kırdırılmasın diye Allah için vatan için şehit olmuştur.

Ben böyle bakıyorum bu olaya.

“Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz; aksine onlar diridirler, fakat siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154)

Mekânın cennet, makamın âlî olsun. Şehadetin mübarek olsun.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.