TAM BİR AÇ GÖZLÜLÜK HİKAYESİ.

 • 27.11.2023 21:19
 • (4)

 

Başka bu dünyada dert yokmuş Filistin’de çocuklar hasta haneler bombalanmıyormuş  başka ülkede  hiç bir dert yokmuş gibi ülkenin gündemine oturan ve günlerdir tüm medyanın konuştuğu, yıldız futbol aleminin paraya para demeyen kazançları ve milletin vergileri ile Barcelona’ya THY’nın ve Halk Ekmeğin sponsor olması karşılığında transfer olan zeka ve ahlak seviyeleri sorgulanası kahramanlarının kazandıkları inanılmaz paralar yetmiyormuşçasına daha çok para/ daha çok mal mülk, daha pahalı arabalar için torbalar içinde taşıdıkları paraları kayıt dışı gelir etme sevdası ile tamamen bilerek girdikleri bir üçkağıt ( ponzi ) sistemine kaptırmalarını konuşuyoruz.

Takımların vergi borçlarını devlet affetsin futbolcular vergiden muaf olsun yani millet bilet parası için 2 gün çalışsın gitsin maça bu kahramanlar başımıza böyle çıksın.

Yani bir gözü doymazlık, “hep daha çok” peşindeki bir hırs, bir aç gözlülük hikayesi.

Ülkenin yarısı açlık, yüzde 70’i yoksulluk sınırı altında yaşam mücadelesi verirken, poşetlerde bankaya yakın bir pastanede 1 milyon dolarlarları verip bir ay sonra 2 milyon doları yine poşette alma konusunda hiç bir utanma duygusuna sahip olmadıklarını belgeleyen “top’tan”aç gözlüler ve aptallar.

Birde dava açmışlar. Biz dolandırıldık diye.

Herkes kim olduklarını biliyor, ülkenin en tanınan el üstünde tutulan tayfası milli takımında oynayan rol model gençler.

Bugün pazartesi pazarına gidin en ucuz halk pazarlarında dahi sebze almaya parası yetmediği için pazar kapanışında çürük sebzeleri toplayan kadınlar veya artık çürümeğe yüz tutmuş sebzeleri  çok ucuza alıp yemek yapıp tencere kaynatmaya çalışan annelerin ahı çarpsın sizi.

Ayda 12.000 lira asgari ücretle yaşayan milyonları değil, bir avuç para ve güç hırsı peşindeki ünlü futbolcunun daha çok milyoner olmak için kaptırdıkları parayı konuşuyoruz.

Bir toplumun yarattığı “ünlü / kahraman” tercihleri o toplumun ahlaki seviyesini gösterir.

Medyanın ahlaklı insanların onurlu yaşam mücadelesini görmezden gelip yüzünü bir avuç ünlü milyonerin haksız kazanç peşinde kaybettikleri paraya çevirmesi ise ayrı bir utanç kaynağıdır.

Bu utanç bize yeter.

Bence zenginin parası veya çarpılması halkın çenesini yorar.

Yorulduk ta. Hem de çok yorulduk.

Beter olun.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • tütüncü
  tütüncü
  29.11.2023 01:11

  fatih terim fonu diyorlar ama fatih terim ismi iddianamede yok. bence yazılması gereken asıl konu bu ve bu kadar ünlünün paralarının hiç bir vergi takibine takılmaması. devletin gücü garibana yetiyor

 • Yağcılar da inecek var
  Yağcılar da inecek var
  28.11.2023 20:29

  Çok üstü kapalı yazmışsın isim söyleyemedin galiba

 • Yağcılar da inecek var
  Yağcılar da inecek var
  28.11.2023 20:29

  Çok üstü kapalı yazmışsın isim söyleyemedin galiba

 • Ponzi
  Ponzi
  28.11.2023 13:16

  Ne kadar yüzeysel bir yorum.