İşi gücü Düzce

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

17.07.2019 - 13:17

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada yine Düzce’yi gündeme getirdi. Yılmaz, Düzce’nin İklim Değişikliği Eylem Planı içine alınmasını istedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, meclis performansını arttırarak devam ettiriyor. Bu kez Düzce’nin iklim değişikliği eylem planı içine alınması gerektiğine dikkat çekerek “Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Karadeniz Bölgesi İklim Değişikliği Eylem Planı doğru ama maalesef geç kalınmış bir uygulamadır. Yalnız, Bakanlığımızın gözden kaçırdığı, Batı Karadeniz Bölgesi'ni, özellikle de Düzce'yi bu plana dâhil etmemesidir. Zira, geçen senelerde olsun, bu sene olsun her yağmurdan sonra, ıslahı yapılmayan dereler sele sebep olmaktadır. Sadece son sel felaketinde Gölyaka ilçemizde 8,5 milyon TL değerinde maddi kaybımız vardır. Kaynaşlı'ya, Beyköy'e, Gölyaka'ya, Gümüşova'ya ve Cumayeri'ne ait derelere acil ıslah yapılması gerekmektedir. Bu derelerde meydana gelen sel sadece içinden geçtiği köyleri değil ilçe merkezlerini de tehdit etmektedir. Düzce'de ve Batı Karadeniz'de bulunan Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük, Kastamonu illerimizde de bu eylem planınca hazırlanılarak bölgede yaşanacak bir felaketin önüne geçilmelidir” dedi.

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.