• 1.11.2021 20:11
  • (2)

Düzce Belediyesi, Faruk Özlü tarafından yönetilmeye başladığından bu yana Düzce'de çeşitli işler, projeler ve açılışlarla birlikte bilindk bir çok yerin adı değişti. 

Örneğin Kalıcı Konutlara Bahçeşehir denildi, kültür merkezine Erol Güngör adı konuldu. Aziz Yıldırım'ın adı bir bulvara, Alparslan Türkeş'in adı başka bir bulvara, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı başka bir bulvara verildi. 

Son olarak yılların Olimpiyat Kavşağı'na, Sancaklı ismi verildi. 

Muhtemelen Sancaklı denilen aile kavşakta çalışma yapıldı ve jest olsun diye bu isim verildi. Ancak bu isim Yahyalar Kavşağı denilen alana da verilebilirdi. Başka bir yerde de olabilirdi. Ancak Düzce'nin kimliği ile oynamanın bir anlamı yoktu.

Bir kere bu tip bilinen yerlerin isimleri ile oynamadan önce halka sormak gerekiyor. Hadi halkı ciddiye alıp sormadınız halk kendisini sandıkta ciddiye aldırır da yine bu halkın seçtiği belediye meclisi var.

OLİMPİYAT KAVŞAĞI karayolları sorumluluğunda olduğu için sormasanızda oluyor.  Ancak nezaketen bizim böyle bir düşüncemiz var diyerek isim değişikliği konusunda ortak görüşe varılabilirdi. 

Millet bahçesini açtınız, millet tam şenşakrak olmuşken birden böyle bir atakla neden yapılan güzel işlerin önüne geçildiğine de anlam vermiş değilim. 

Neyse efendim siz bu şekilde giderseniz bir sabah kalktığımızda Düzce'nin adını da değiştirilmiş olarak görürsek ben şahsen şaşırmam. Bu gidişile millette çok şaşırmayacak gibi duruyor.