Bir üzüntü bir kınama mesajı yayınlamayacak kadar duyarsızsınız

  • 2.12.2021 12:26

Öyle vicdansız, öyle insafsız anne ve babalar var ki!!!

Birisi 3 aylık çocuğunu döver hemde düşmanı gibi görerek, normal insan olsa o yumrukları, tokatları kaldıramaz komalık olur. Bu haberi Gaziantep'ten aldık. Hepiniz gördünüz, izlediniz, vicdanlarınız sızladı. Eminim ki o baba sıfatlı, sıfatsızı elinize geçirseniz neler yapmazsınız. 

Tam o bitti derken ortaya çocuğunu bıçakla doğrayarak sobada yakan anne sıfatlı sıfatsız çıktı. Nasıl kıydın be kadın küçücük bebeğe? Ne dedi sana? Ne istedin yavrudan? 

Bebeğin ağlamasının birçok sebebi vardır. Bazen ortada bir neden yokken yalnızca refleks olarak veya ağlamaya ihtiyacı olduğu için ağlayan bebek çoğu zaman canı yandığı, rahatsızlık duyduğu, altı kirli olduğu, karnı aç olduğu, aşırı yorgunluktan veya korktuğu için ağlar. Önemli olan bebek ağladığında yanına gitmek, bir şeye ihtiyacı olup olmadığına bakmak ve bu ihtiyaçları karşılamak, eğer ağlaması için bir sebep görünmüyorsa yine de yanında olmak kucağa almak ve şefkat göstermektir. 

Bebek her ağladığında, bir sıkıntısı olduğunda ve ihtiyacını anlattığında karşılık bulduğunu ve ihtiyaçlarının karşılandığını gördüğünde anne-babasına ve dünyaya güvenebileceğini, duygularının kabul edildiğini ve anlaşıldığını görür. 

Bebekler dövülüp, öldürülürken, kadınlar öldürülüp binaların önüne atılırken, samuray kılıcı ile doğranırken biz sadece izliyoruz. O kadar alıştık ki, sanki vicdanlarımız köreldi. 

Bütün bunların arasında da kimileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı atmaya, kimisi doların düşüp, kalkmasına takıldı. Asgari ücret konusuna takılanlar, doktorlara niye çok zam verdiniz de diğer sağlık çalışanlarına az maaş verdiniz muhebbetleri var. 

Bu konular önemli konular. Hayatın gerçekleri içerisinde. 

Ama...

Yav arkadaş bir araya gelin de şu şiddet yanlısı zavallılara karşı bir duruş gösterin. Bundan sonra bunu Düzce'de, Gaziantep'te, İstanbul'da veya başka vilayatte yapacak kişiler karşısında bir kamuoyu, tepkili insanlar olduğunu bilsinler. 

Biliyorsunuz ki bu ne ilk nede son olacak. Bunların devamı gelecek. Çünkü maddiyat, maneviyattan daha önemli hale gelmeye başladı. 

Hani arkadaş bu Düzce'de kadın dernekleri, insan hakları dernekleri, BARO Çocuk hakları komisyonu, hayvan haklarını daha çok savunanlar? 

Şimdi soruyorum hükümet asgari ücret 3 bin dediği zaman buna 10 gün itiraz etseniz ne olur? Hükümet asgari ücret 5 bin dediği zaman buna 10 gün sevinseniz ne olur? 

Ne demiş ünlü şair İlhan Berk;

Korkuyorum... Bir gün biri çıkıp "Ey insanoğlu!" diyecek Ve kimse üzerine alınmayacak diye...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.