Başkan Özlü imar işlerinin başına neden Gölyaka'dan transfer yaptı?

  • 24.05.2022 10:30

Neyi nasıl düşüneceğimizi anlamak için başkalarının yardımına ihtiyacımız var. Birçok mesele, kendi başımıza çözemeyeceğimiz kadar karmaşık. Hele hele bir şehir yönetiyor iseniz iyi bir ekibiniz olmalı.

Hele hele Düzce gibi bir şehri yönetiyor iseniz bir de bu şehre biraz yabancı ve dinamiklere çok hakim değilseniz danışanlarınız ve yardımcılarınız çok sağlam olmalı.

 Düşüncelerimizi kimin etkileyeceğine karar vermek zorundasınız. Bu bazen bir arkadaş olur bazen okuduğunuz bir kitap bazen bir öğretmen olabilir. Bazen fikir danıştığınız bir esnaf olabilir.

Bazı koşullar altında nasıl kafa yoracağımıza bize kimin yardım etmesine izin vereceğimize bize lazım olan, gereken kişi hakkında bir fikre sahip olmak, faydalı olabilir.

Bir insanın güvenilir olması; temkinli olunmayacağı ya da güvenilir oluşunu bazı konuları gizleyemeyeceği anlamına gelmez. Ayakta durabilen güvenilir insanların çoğu zaten belli tecrübeleri atlatmış olurlar.

Zaten biraz da bu inanmak değerli kılabilir güvenilir bir insanı. Güven sonuçta kolay suiistimal edilebilen duygudur. Tecrübe bu su istimalleri ayıklayabilmekte ki deki virüs tanımlamalarının güncelliğini sağlar, İhanetler cebinizi ya da gönlünüzü daha kötüsü midenizi delmesine izin vermez bu tecrübe.

Galiba Düzce’de güvenilir insan kalmadı ki Gölyaka Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Aydın, Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü olarak atanırken, görevinden alınan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz, imara bakan belediye başkan yardımcısıyken Bilim Merkezi Müdürü olarak görevlendirildi.

Bazı müdürler veya yardımcıları çok iyi seçmek gerekir. Tayyip Erdoğan’ı yirmi yıldır yenilmez yapan yegâne güç ekibidir. Bu ekibini de İstanbul Büyükşehir belediyesindeki ekibinden oluşturuyor.

Belediye’de akçeli işlere bakan yöneticiler çok önemli olup bu konuda azami dikkatli davranıldığı kesindir.

Özellikle bir belediye çalışanının deyimi ile imar bir belediyenin en önemli organıdır. Bu organı herkes farklı konumlandırabilir. Ama bir belediyenin her şeyidir.

Gölyaka belediye başkanlığından bir yardımcıyı transfer etmek Düzce’de adam mı kalmadı? İnsan mı kalmadı? Bula bula Gölyaka’da bir belediyenin en önemli biriminden sorumlu yardımcı bulabildi gibi soruların sorulmasına neden olabilir.

Başkan Faruk Özlü’nün bu kadar yardımcı ve birim müdürü değişikliği konusunda bazı mecburiyetleri olduğunu biliyoruz.

Sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Ayak uyduramayanlar olduğunu biliyoruz.

Fakat hizmet için artık ekibin sağlam kurulup hedefe takım halinde kilitlenmesi gerekiyor.

2023 normal seçim yılı değil.

Düzce yerel seçimleri de normal olmayacak..

Şimdiden söyleyelim..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.