Ayı kadar gündeme gelemeyen birileri valiyi diline dolamış

  • 12.08.2022 13:32
  • (1)

 

Bildiğiniz gibi Yığılca’da acı bal yiyerek kendisinden geçen ayı ülke gündemine oturdu. Bulunduktan sonra kamyon kasasındaki hareketleriyle sempati toplayan boz ayının adı BALKIZ olmuş.

Ayının görüntüsünü gören ve milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenleri paylaşım üstüne paylaşım yaparak ayıyı da fenomen yaptılar. Ülke bizim BALKIZ’ı konuşmaya başladı.

Tabi ayıya özenen birisi çıkmış ben şimdi isim vermek istemiyorum siz haberlere bakıp görürsünüz Düzce Valisi Cevdet Atay’ı diline dolamış.

Neymiş efendim Vali köyleri neden geziyormuş? Bayram değil seyran değil eniştesi onu niye öpmüş?

Bak, bak zihniyete bak!!

Ne yapsalar yapsınlar ayı kadar gündeme gelemedikleri için Düzce’de bari ses getirelim, biraz dikkat çekelim diye valiyi dillerine dolamışlar.

Ne yapsın adam? Bütün gün makamında otursun evrak mı imzalasın? Siz gözünüzle görüp, kulağınızla işittiniz mi? Valinin iktidar partisi için oy topladığını. Görmediniz.

Madem vali köyleri geziyor diye eleştiriyorsunuz siz sorunu olan Düzcelileri bayram arefesinde sabahın köründe toplayıp neden Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün makamına götürüp çözüm arattınız?

Siz muhalefet değil misiniz? Sizin göreviniz vatandaşları toplayıp, dertlerini kamuoyun duyurmak. Sizin partinizin genel merkezi sorunu olan vatandaşları toplayıp AK Parti Genel Merkezi kapısına gidip çözüm mü arıyor?

Siz önce merkez ilçe ile yaşadığınız sorunları çözün. Yakındır sizde de bombalar patlamaya başlar.

Siz istiyorsunuz ki herkes makamında otursun, herkes sizin karşınızda el pençe divan dursun. Devletin sert yüzünü vatandaşa göstersin. Militarist kafayı bırakın artık. Bunlar eskide kaldı. Devletin gülen yüzünü herkes vatandaşa gösterecek.

Hem adam ne yapsın? Siz sadece pazara girip köylere gitmeye yüzünüz yoksa.

Ayrıca mesela sizin Düzce Belediye Başkanı’nın Cedidiye Meydan Projesi toplantısındaki heyecanınız nedendi ki? Hazır elinize verilen soruları sorarak Başkan Özlü’yü kurtarma çabalarınızı da anlamış değiliz.

Bu adam bu vilayetin valisi. Köye de gider, mahalle de gezer, evde gezer. Gezer babam gezer. Halkın yanında olur, dert dinler. Halka tepeden bakmaz içlerinde olur. Bunlar olurken eleştirilir,  gitmese eleştirilir.

Siz bir tarif verin. Sizin kriterlerinize göre vali nasıl olmalı? Sipariş verelim bir ara yüksek teknolojili yapay zekaya sahip bir robot vali yapsınlar.

He bu arada ayıyı merak ediyorsanız adı BALKIZ olmuş. Durumu iyi. Çok acı bal yemekten azcık sarhoş gibi. Ama ayı o kadar bal yemesine rağmen sizde olan kafayı yakalayamamış. Ne yapsın hayvan AYI işte. Kapladığı alan ve cüsse meselesi.

Kalın sağlıcakla….

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Asalet
    Asalet
    13.08.2022 01:53

    Ben Cedidiye Camii önünde yapılacak olan proje ile ilgili acizane düşüncemi paylaşmak istiyorum.Proje iptal edilip camiinin önü açık kalmalı Belediyenin ve caminin arası trafiğe açılmalı.