Kırmızı kapı

  • 16.09.2022 23:23

 

Bildiğiniz gibi birkaç gündür Türkiye’nin dilinde Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi hanımefendinin kırmızı WC kapısı var. Haber gündeme düşer düşmez ortalık bir anda adeta yangın yerine döndü.

Tabi birileri artık kendisini kurtarma derdine düştüğü için ne yaparız da bu işten sıyrılırız hesabı yapmaya başladılar. Nasıl bir güçse daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ilgilendiren bir çok haber çıkmasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu haberleri ciddiye almadı ve açıklama yapmadı. Ancak tuvalet açıklamasını anında yolladı.

Milli eğitim müdürlüğünden gelen açıklama tam bir facia. Tamamen birilerini kurtarmak adına işi yapan firmaya işi yükleme ve sana bir şey olmaz mantığında. İş doğru ama sehven yapılmış.

Yani siz sabah evinize geliyorsunuz ve evinizin kapısı kırmızı. Bundan sizin haberiniz yok. Çelik kapı siparişi verdiğiniz firma sehven yapmış. Siz şok tabi. Yediniz mi? Yemediniz dimi!!!

Tabi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tamamen facia açıklaması karşısında Milli Eğitim Bakanlığı ikna olmamış olacak ki konuyla ilgili olarak müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmasını istedi.

Düşünün Milli Eğitim Bakanlığı, bir vilayetteki müdürlüğüne güvenmiyor ve ayrıca müfettiş soruşturması istiyor. İşte o koltuklarda oturanlar, derdi sadece koltuk olmayanlar bu utanç karşısında koltuklarını bırakarak giderler. Ancak bizimkilerin koltuk derdi o kadar büyük ki bırakın bırakmayı facia açıklamalarla işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar.

Diyelim ki sehven yapılmış. Bir müdürün kendi okulundan haberi yoksa o makamda oturmasının anlamı da yok. Demek ki okulda olabilecek başka olumsuzluklardan da haberi olmayacak.

Neyse bakanlığın istediği müfettişler olayı araştırıp bakacaklar. Dendiği gibi sehven yapılmış olabilir. Olmayabilir. Müfettişler bir sonuca varacaklardır.

Ama bilerek yada bilmeyerek devletin parasını kim gereksiz harcıyorsa hakkım ona helal değildir. Bu sorun firmadan kaynaklıysa o firmaya da hakkım helal değildir, müdire yapmışsa ona da değildir. Eminin sizinde hakkınız helal olmaz.

Kalın sağlıcakla….

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.