Ayşe Keşir’e açık mektup

  • 26.01.2023 09:12

 

Değerli AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı, Düzce Milletvekili ve Düzce’nin ablası Ayşe Keşir;

Düzce’ye geldiğiniz dönemlerde sizinle anlamsız bir kavga içine girdik. Bu kavga sonucu mahkemelere dahi düştük. Şimdi hepsi geride kaldı. Şimdi seçim zamanı, şimdi ülkenin geleceğinin belirlenmesi, Düzce’nin geleceğinin belirlenmesi zamanı.

Zaman içerisinde siyasi gücünüzü şahsım dahil tüm Düzce yakından gördü. AK Parti’ye harcadığınız emeklerin karşılığını almaya başladınız. Dava yolunda izlediğiniz yol size önce milletvekilliği, ardından ise Genel Başkanlık koltuğunu nasip etti. Bütün bunlar için dua ettiğinizi, şükür ettiğinizi biliyoruz.

Bundan sonraki süreçte şahsım (Her ne kadar yıldızımız barışmıyor olsa dahi daha önce defalarca da haber yaptım), bir bakanlık koltuğuna oturmanızı diliyor. İnanın yüreğimden böyle geçiyor. Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Konusunda zaman içinde kendinizi geliştirdiğinizi fark ediyorum. Sanki o bakanlık koltuğu size yakışır.

Bu Düzce için oldukça pozitif bir durum doğurur ki gerçekten hak edenlerin hak ettikleri yerlerde olması zaten benim gazetecilik anlayışım içindedir. Görüyorum ki harcadığınız mesai sizi bu koltuğa yaklaştırıyor.

Bu koltuğu elde etmeniz için ise biraz daha çaba harcamanız, biraz daha sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile mesai yapmanız lazımsa lütfen yapın.

Sayın Keşir, gelelim Düzce’ye.

Siz Düzce’de birisi yarım olmak üzere 3 dönemdir milletvekilliği yapıyorsunuz. Düzce’ye özellikle doktor kadroları açılması konusunda yaptığınız çalışmalar sonrası her ne kadar doktorlar tercih etmiyor olsa bile yaptıklarınız takdire şayan. Bir çok afette, sevinçte sizi Düzce’de görmek hoşumuza gitti.

Ancak halkın içinde olan, devamlı istişarelerde bulunan birisi olarak size naçizane, haddim olmayarak bir önerim olacak.

Düzce’nin ablası sıfatıyla kat ettiğiniz bu yolda hedefinizin bakanlık olması gerektiğini bir kez daha söylemek isterim. Hedefiniz Düzce olmamalı. Düzce’de feragat etmeniz ve Düzce’den yeni genç yüzleri milletvekili adayı olarak desteklemenizi rica ediyorum.

Eğer tekrar milletvekili olarak görev yapacaksanız sizin siyasi gücünüzü ve karizmanızı kullanarak Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerden aday olmanızı bu sayede Düzce’ye 4. Milletvekili olarak hizmet etmenizi canı gönülden istiyorum.

Özellikle İl başkanlığı belirlenmesi konusunda sayın Hasan Şengüloğlu’nun il başkanı olarak görevlendirilmesinde ki aktif rolünüz partideki siyasi üstünlüğünüzü ve karizmanızı açıkça ortaya koyuyor. Şimdi ise Düzce’yi ve partinizi düşünerek yeni ve genç isimleri halkın önüne koyarak, onları desteklemeniz, AK Parti’nin kurulduğu günden, son seçimlere kadar geçen sürede oy üstünlüğünü tekrar sağlamasında yardımcı olmanız gerekiyor.

Örnek vermem gerekirse, tamamen şimdi aklıma gelen isimleri yazıyorum. Yani ben yazdım diye bu isimleri aday yapacak haliniz yok. O konuda sizler en iyi kararı vereceksinizdir. Mesela Akçakoca’da oldukça istekli bir Esvet Sarıoğlu, Düzce’de çok başarılı ve istekli bir Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz, partiyi maddi olarak taşıyacak ve her kesimden rahatça oy alacak bir Ali Dilber var.

Bu ve buna benzer isimler hem Düzce’nin yıllardır derdi ile dertlenen hem Düzce’nin tozunu yutan, zaman zaman kirli havasını soluyan hiçbir sorumluluktan kaçmayan kişiler. Dediğim gibi ilk aklıma gelen isimler bunlar. Yine Düzce’nin havasını soluyan, suyunu içen genç ve dinamik isimler partide yer almak isteyecektir.

Tekrar etmem gerekirse lütfen bu kritik seçimde siyasi olarak Düzcelilerin hiç istemediği kişiler üzerinde tercih yapılmasını engelleyin ve yeni, taze bir kadro ile halkın karşısına çıkın. Önemli  olan partinin geleceği, Düzce’nin geleceği ise genç isimlere şans verin ve siz onlara ablalık yapmaya devam edin.

Siz onlara destek olun ki onlarda size destek olsun. Bakanlık konusunda mutlaka bir atakları, istekleri olacak ve belki dikkate alınacaklardır.

Düzce’ye dışardan gelerek ben Düzce’nin fahri milletvekiliyim diyenlerin önünü kesmek, gereksiz isimlerin Düzce’nin sorunlarını konuşmaya çalışmasını engellemek için sizden ricam budur.

Düzce’nin neden 4 milletvekili yada 3 milletvekili 1 bakanı olmasın.

Karar tabi ki sizin. Ben sadece halktan aldığım mesajı size dilim döndüğü, elim yazdığı kadar aktarmak istedim.

Kalın sağlıcakla. Ayrıca bugün Regip Kandili. Kandilinizi kutlar, saygılar sunarım.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.