Oturun oturduğunuz yerde arkadaş

  • 20.11.2023 11:50

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, AFAD, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, ülke genelindeki tüm belediyeler, çevre belediyeler hafta sonu havaların kötü gideceği, fırtına olacağı, yüksek kesimlere ciddi oranda kar yağacağı yönünde açıklamalar, uyarılar yaptı.

Uyarıları dikkate almayan bazı macera severler, yaylalara çıkarak adrenalin yaşamak, günlerini gün etmek için harekete geçtiler. Kimileri Kardüz yaylasına kimileri Sinekli yaylasına çıktı.

Tabi kar yağışı yoğun olunca yayladan inemeyen maceracılar, bu kez kurtarılmak için devleti aradılar.

Günü gün eden şahısları kurtarmak için devletin valiliği, kaymakamlığı, il özel idaresi, sağlık ekipleri, jandarma ekipleri, polis ekipleri, AFAD ekipleri ekipmanları ile birlikte harekete geçti.

Örneğin dün gece Kardüz yaylasına çıkan 6 kişi için çeşitli kurumlardan 15 kişi 7-8 araçla bölgeye çıktı. İş makineleri kar küremeye yaparken kurtarma ekipleri arkalarından giderek kurtarma çalışması yaptılar.

Bu 6 kişi keyif yapıp, aşağı inmek istediklerinde inemedikleri için devletin mazotu yakıldı, devletin ekipleri yoruldu, araçlar indi, çıktı.

Arkadaş, kendinize güvenmiyorsanız, altınızdaki araca güvenmiyorsanız, yanınıza yeterli malzeme ve gıda maddesi almadan yaylalara eğlence için çıkmayın.

Devletin aracını, personelini meşgul etmeyin.

Kamp yapmak istiyorsanız kamp yapmanın koşulları bellidir. İnsanın yanında yeteri kadar yiyecek, ısınacak kadar malzemesi olur. Deniz kenarına gidilir gibi yaylaya hele kış günü hiç çıkılmaz.

Sizi ne hakkınız var ekipleri meşgul edip, gerçekten ihtiyacı olan insanların haklarını gasp etmeye ?

Sizin ne hakkınız var sadece keyfe keder işler yapıp ekipleri meşgul etmeye?

Muhtemel bundan sonraki süreçte de yaylalara çıkacak ve mahsur kalacak kişiler olacak.

Ben söylüyorum!!!

Keyfe keder oralara gidip mahsur kalıp devletin aracını, personelini meşgul edecekseniz oturun, oturduğunuz yerde. Çıkmayın kardeşim. Bırakın macerayı.

He yiyorsa maçanız, varsa aracınız yeteri kadar gıda malzemeniz çıkın kardeşim keyfinizi yaşayın.

Devleti meşgul etmeye hakkınız yok.

Bak şunu da anlarım. Gerekli malzemeleri yanına alıp gerçekten kamp için yaylara çıkan kişiler olabilir. Bu kişiler aniden rahatsızlanabilir ve kendileri durumu çözemezler. İşte bu kez ekipleri çağırabilirler. Bu olağan dışı bir durum olduğu için anlaşılabilir.

Ama keyfe keder biz çıktık, siz bizi indirin kafasında oluyorsanız gerçekten kul hakkına giriyorsunuz.

Kalın sağlıcakla!!!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.