Yunus Özay Er...

  • 7.04.2021 00:00

Son dönemde her gittiğim ortamda bu ismi duymaya başladım. Kendisi ile samimiyetimiz olmasa da sağ olsun her gördüğü yerde selamını eksik etmez. Hakkında da fazla bilgim yok açıkçası ama dediğim gibi her gittiğim yerde ismini duyduğum için yazmaya karar verdim.

Siyasi olarak Düzce ortalamasının çok üstüne çıktığı yönde bir inanış oluşmaya başlamış. Beyefendi kişiliği sayesinde siyasette iyi denge kurduğu düşünülüyor. Hem eleştiriyor ama hemde kalp kırmıyor ve siyasi nezaket içerisinde sempati toplamaya başladığını düşünenler de var.

Düzce’yi ilgilendiren her konuda bir fikri olması da takdir topluyor.

Yaptığı açıklamalar “naif görünümlü keskin açıklamalar” diyen de var.

Fakat partisinin genel başkanı Meral Akşener ve ekibiyle ilgili yapılan algı operasyonları siyasi olarak kendisine zarar veriyor diyen de çıkıyor.

Genel olarak siyasetin genç ismi olmasına rağmen bir çok ben kurt siyasetçiyim diyenden çok çok daha iyi durumda görünüyor.

Düzce halkının takdirini kazanan bu ismin bir sonra ki milletvekilliği seçimlerinde de Düzce’yi TBMM’de temsil edebileceğine inanılıyor.

Özellikle MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de Düzce’nin ismini sık sık gündeme getirmesi halkı daha iştahlandırmış durumda. Bundan yola çıkan vatandaşlar AK Parti milletvekili Fahri Çakır’ın da eksikliğini hissetmeye başladı ve tercihlerini sorgulamaya başladı gibi bir izlenim var.

Düzce’nin derdi ile dertlenenler halka daha sempatik gelmeye başladı.

Düzce’de bir sonra ki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı konusunda büyük bir destek olacağı ancak milletvekilliği seçimlerinde ise AK Parti’nin eski gücünü bulamayacağı konuşuluyor.

Aslında şu anda gidişatta bunu açıkça gösteriyor.

Eğer vatandaşlar bu şekilde düşünmeye devam ederlerse Düzce 1-1-1 şeklinde bir milletvekili dağılımı olabilir.

Bu 1’den biri de Yunus Özay Er olabilir.

Bu siyasi nezaketini bozmaması ve daha çok halkın içinde olması gerekiyor.

Ben her zaman her ortamda söylerim. Vatandaş yetim çocuk gibidir. Az bir samimiyet ve sevgi gösterisi sempatisini arttırır. Kendisini gerçekten dinleyecek ve sorunlarına kulan verecek kişileri karşısında görmek istiyorlar.

Örnek olarak Spor Sokak yada Gaziantep Caddesi’nden geçerken 3-5 kişinin yanından geçerken çekin tabureyi oturun yanlarına dinleyin bakalım neler söyleyecekler. Yada bir köye gidin ve aynı şeyi yapın. Göreceksiniz ki o kişileri sizin isminizi unutmayacak.

Sonuç olarak Düzce’de bir sonra ki seçimlerde siyasi dengelerde ciddi değişimler milletvekilliği dağılımda da tam denge olacak gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.