Ciddiye mi almıyorlar ki?

  • 21.06.2021 11:17

DüzceSonHaber

Düzce’de son dönemde belediye yatırımlarından yana hata yapıldığını düşündüğümüz bazı konuları gündeme getirmeye başladık.

Öncelikli olarak bisiklet ve büfe ihalesini gündeme getirdik. İzmirli bir firmaya verilen ihaleleri sorguladık. Düzce Belediyesi’nden cevap istedik, alamadık.

Ciddiye mi almıyorlar ki?

Sonra İstanbul caddesine döşenen taşların neden İzmir’den getirildiğini sorduk. Düzce’de üretim imkanı ve taş varken neden bu durum böyle biz merak ettik. Ama buna da cevap yok.

Ciddiye mi almıyorlar ki?

Bu soruyu kendi kendimize defalarca sorduk. Ciddiye mi almıyorlar ki?

Ciddiye alıyorlar ki, sağdan soldan aratıyorlar. Araya aracılar sokup haber yapmamızı istiyorlar.

Dava açacakları yönünde tehditler geliyor. Bu açıkça tehdittir. Dava açacak adam gider savcılığa davasını açar bizde hukuk karşısında kendimizi anlatırız. Hukuk bizi haklı bulmazsa cezamızı keser. Biz bu uğurda bedeller ödedik, yine öderiz. Ama dava açacağım tehdidi bizi yıldırmaz bilin.

Ha bundan kimin haberi var? Kraldan çok kralcılar mı var? Bunu bilmediğim için direk Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye herhangi bir şey diyemem. Belki Başkan Özlü’nün bize aracı gönderildiğinden haberi bile yoktur. Aracıları bir şekilde olayın içinde bulunanlar gönderiyor olabilir.

 Değerli Düzceliler, değerli okurlarımız…

Bakın Düzce’ye gelen İzmirli firma elektrikli bisiklet, Aydınpınar Şelalesi ve büfe ihalesini alıyor. Firma elektrikli bisikleti kendisi üretmeyecek Düzce’de üretim yapan bir fabrikadan alacak. Büfe üretmedi hele ki o konulan büfelerin üretime ihtiyacı yok, demirleri birbirine kaynatıp koymuşlar. Ahşap olur, biraz daha esteki olur anlarız. Aydınpınar Şelalesi, Düzce’ye Allah’ın bir lütfu. Yine üretim yok. Hazır olan ürünler üzerinden firma para kazanacak.

Düzceli bir firma ihale teklifi aldı ve gelmedi deniyor. Bu firma kim? Onun hakkında bir bilgi yok. Şimdi yazmamayım da bu ihale işlerinde firmaların neden teklif alıp, ihaleye gelmediklerini herkes az çok tahmin ediyor.

Size İzmir’den bazalt taş getirilmesi iddiası garip gelmiyor mu? Yani Düzce’de üretimi yapılan bir taş cinsinin İzmir’den satın alınması iddiası neyin, nesidir? Biz bunu sorgulamayalım mı? Susalım mı?

Genel olarak Düzce Belediyesi yönetimi beklentileri karşılamıyor diye bir düşünce var. Şu ana kadar ilerleyen projeler olmasına rağmen henüz faaliyete geçen ve Düzcelilerin işine yarayacak bir proje yok. Çöp tesisi hariç açılan bir proje yok. İnşallah hepsi bittiği zaman art arda açılır da yapılanlar ortaya çıkar.

Ancak Düzce Belediyesi’nde ki akçeli işler dedikodular bir önce ki dönemlerde bu kadar ayyuka çıkmamıştı. Herkes, birileri hakkında iddialarla bize geliyor. Tabi ellerinde evraklar yok. Konuşmaya gelince konuşamıyorlar. Bu yüzden gündeme gelemeyen iddiaların arkası kesilmeden devam ediyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler. Duman var kokusu yok. Yani yanan malzeme nedir? Belgesiz olduğu için yanan malzemeyi tespit edemiyoruz.

Neyse biz soruları sormaya devam edeceğiz. Varsınlar bizi ciddiye almasınlar. Dedim ya ciddiye almıyor gibi görünüyorlar. Ama gelen duyumlar biz yazdıkça birileri hafif bir doğruluyor.

Kalın sağlıcakla….

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.