Hani verdiğin sözler?

 • 5.07.2021 11:50
 • (7)

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, adeta bir ağacın ölümüne sebep olan Amerikan Beyaz Kelebeği gibi etrafını kuşatan  kişiler tarafından her geçen gün irtifa kaybediyor.

Özlü, yola ilk çıktığı günlerde Düzcelilere verdiği sözleri bir türlü yerine getiremiyor.

Örneğin millet Bahçesi…

 Biliyorsunuz Avni Akyol Parkı ile İsmet İnönü Parkı’nın yıkılmasının ardından şehir merkezinde yapımına başlanan Millet Bahçesi’nin Mayıs ayında açılacağı söylenmişti.

Kim söyledi?

Belediye Başkanı Faruk Özlü söyledi.

Niçin söyledi?

Muhtemelen Millet Bahçesi’nin inşaatını üstlenen firma yetkilileri ile  etrafında bu işle ilgilenen kişilere güvenerek bu sözü verdi.

Ne oldu?

Millet Bahçesi Mayıs ayında açılamadı, Haziran bitti açılamadı. Düzceliler 3 yazdır şehrin göbeğinde oturacak bir park, soluk alacağı bir tabure bile bulamıyor.

Peki Kim Bunun Sorumlusu?

Belediye Başkanı her kim olursa olsun, şantiye sahasına gidip orada harç karıp, taş taşımayacağına göre… Etrafında bulunanların verdiği bilgiye ve gelen o bilgileri kendi akıl süzgecinden geçirdikten sonra vatandaşın karşısına çıkıp konuşacak ki verdiği sözün ağırlığı altında ezilmesin.

 Millet Bahçesi’nde olan biten tam da budur…

Sözler havada kaldı. Verilen tarihte hizmete açılmayan Millet Bahçesi Özlü’ye bu sefer EKSİ yazmaya başladı. Nisan dendi Mayıs dendi Haziran bitti. Aylar, yıllar mevsimler geldi geçti… Millet Milletin bahçesinde ince belli cam bardakta çay yudumlamaya hasret kaldı.

Ortada bir tarih söylenip örneğin “Yaz aylarında hizmete açacağız” denilebilirdi. Millet kendi keyfine bakar. Yağmur yağdı park açılmadı demez.

*

Yine verilen sözler arasında eski Düzce Kasrı yeni Mutfak Sanatları Merkezi’nin yaz başında açılacağı vardı. Ortada ne Mutfak Sanatları Merkezi var ne bir kase çorba. Ama işin maliyetiyle  ilgili bol bol dedikodu var.

Hakeza Düzce Turizm ve Kültür Festivali 2-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceği söylendi. Ben şahsen hafta sonu bir festivale rastlamadım. Siz gördüyseniz bilmem.

Hani Muncurlu Park’ı alıp yeni projeler yapacaktınız? Muncurlu park alındığı zaman yatırım yapacağız derken, geçtiğimiz günlerde yatırımcı bekleniyor diye açıklama gönderildi.

*

Düzce stadı. Düzce’ye yakışır bir stat yapma sözünüz vardı. Son olarak Şıralık Mahallesi’nde bir stat yapmaya karar verdiniz. O ne durumda mesela?

Düzce ili spor, kültür, teknoloji şehri olacaktı. Düzce’de profesyonel anlamda Düzcespor futbol takımından  başka basketbol ve voleybol takımı kalmadı. Sporcuların kendi bireysel çabaları sayesinde Düzce’nin adı duruluyor da millet Düzce ili spora önem veriyor sanıyor…

Düzce Belediyesi çarşaf  çarşaf ilana çıkıyor. Spor akademisi kuruldu diye. Bu sporcular yetişip başka vilayetlere gidecekse ne anlamı var?

*

SON 2 YILIN KIYMETİNİ İYİ BİLİN

Hani Asar Deresi muhteşem görünüşe kavuşacaktı. Kaldı 2 seneniz farkında mısınız?

Cedidiye Meydan projesiyle ilgili şimdilik görüşmeler sürüyor. Projede yer sahipleri ile görüşülmeden alandan ağaçlar söküldü. Olan gölgesinde serinleyen insanlara ve asırlık ağaçlara oldu.

Bütün işlere aynı anda başladınız. Hepsinin tek tek yetişmesi en büyük isteğimiz. Dere gider kum kalır misali  siz gidersiniz, biz gideriz. Ama bizim çoluk çocuğumuz bu şehirde yaşamaya devam edecek. Biz ‘Düzce’de yaşanmaz’ diyen,  çocuklar yetiştirmek istemiyoruz. Kariyer sahibi olsunlar ama Düzce’ye doğdukları yere hizmet versinler istiyoruz.

Bu sebeple tarih verilecekse biraz daha düşünerek verilmeli. Söz verilecekse tutulmalıdır.

Kalın sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Nihal Coskun
  Nihal Coskun
  5.07.2021 23:57

  Kasri bitmedi,merkez bitmedi,tesisler almis basini gidiyor faruk beyin yonetimi her gecen gun daha da kotuye gidiyor...

 • Aylin Aksakal
  Aylin Aksakal
  5.07.2021 23:55

  Erguvan konusunda haklisiniz hafta sonu bizde kahvaltiya gittik kahvaltinin gelmesi bir saatten fazla surdu,gelen kahvaltida ekmek bayat bir suru eksik var..fiyatlar deseniz almis basini gidiyor..kahve istedik baska bir sey gonderdiler cok bozulmus bir daha gitmem

 • Hakki
  Hakki
  5.07.2021 22:11

  Erguvan sosyal tesislerine gttigimizde sadece oturuken gordugumuz mudur diye getirdijleri adam var her gun degisik personel artik duzgun bi insan gelsin de calisanlarda rahatlasin

 • Hakli
  Hakli
  5.07.2021 15:37

  Bu adam cok hakli.konusuyor ama. Onlarda yuzsuz oldugu icin bisey olmaz hala yuzleri guler hala oturup kalkarlar biz halk olarak bosuna kendimizi yorariz baska bisey olmaz

 • Esra coban
  Esra coban
  5.07.2021 14:23

  Cumartesi gunu oglumla carsiya ciktim cikmaz olaydim,bebek arabasini yurutmek imkansiz durup soluklancak tek bir yer yok..merkez resmen insaat sahasi bitmedi bitirmediler bide cedidiye diyorlar size oy veren ellerim kirilsin...

 • Gamze yilmaz
  Gamze yilmaz
  5.07.2021 14:21

  O kadar haklisiniz ki 14 aylik bebegim var pazar gunu erguvan sosyal tesislerine gittik once ekmek bekledik yarim saat,ekmegi getirdiler tas gibi..yetkili kisiyi cagirdik masaya ancak tesrif dahi etmediler..hesabida sisirip sisirip onumuze getirdiler.bir daha asla adimimi atmam rezillik diz boyu

 • Duzceli
  Duzceli
  5.07.2021 14:09

  Boludan chpli erdem yilmazin getirip mudur yaparsan isler yurumez chpli bi adam ak.partinin isinimi halleder ahh faruk ozlu ahhh