Davut Güloğlu, Mehmet Keleş, Murat Caymaz, Yılmaz Eser

  • 1.04.2024 11:43
  • (1)

 

Düzce 31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktı. 7 Ocak’tan bu yana devam eden seçim çalışmalarının sonucunda sandığa giden seçmenler Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün 1 dönem daha Düzce’ye hizmet etmesi gerektiğini düşündü.

Özlü bundan sonraki süreçte Düzce’nin bir adım daha ileri gitmesi için elinden geleni yapacaktır. Özlü’ye yeni görev döneminde başarılar dileriz.

Gelelim diğer adaylara…

Düzce’ye YRP’nin çatısı altında ünlü Türkücü Davut Güloğlu geldi. Seçim sürecinde kendine özgü bir seçim kampanyası yürüttü. Halka yakın davrandı ki Düzce’de yıllarca siyaset yapan isimleri ve Düzcelilerin her dönem sahip çıktığı MHP’yi silkeleyip bir kenara attı.

Öncelikle yüzde 30’a yakın oy alan ünlü türkücü Davut Güloğlu’nu tebrik etmek boynumuzun borcudur. Allah için seçilmesini hiç istemedim.

Çünkü defalarca bunu söyledim. Belediyecilik dışında Düzce’de yapılması gereken bazı işler var. Bu işleri anca Faruk Özlü çözer. Su, asfalt dışında yapılan eğitim, sağlık ve sanayi yatırımları Özlü’den başka bir isim seçilse duracaktı. Bir dönem daha Özlü’ye ve Düzce’ye iyi gelecek.

Peki Düzce’de yıllardır siyaset yapan DEVA Partisi adayı Murat Caymaz ile İYİ Parti’den aday olan Mehmet Keleş ile MHP’nin adayı Yılmaz Eser’e ne oldu?

Mehmet Keleş, siyasi hayatı bitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine verdiği görevlerden sonra AK Parti’nin rüzgarını arkasına alarak rekorlar kıran Keleş, başarının kendisinde, övgünün kendisine olduğunu sandı. Sandı ki Düzceliler ben kapıları sökeceğim deyince eskiden kapısına alarma sistemleri, parmak izleri koyduğunu unutacak. Sandık ki tramvay yapacağım deyince tramvayların itildiğini unutacak.

Hadi geçin projeleri, vaatleri. AK Parti’den MHP’ye, MHP’den İYİ Parti’ye geçmek tamamen koltuk aramak demektir. Kim ki koltuk arıyorsa halk ona gereken cevabı verir. Seçimden, seçime halkın içine çıkarsanız, seçimden seçime mahalleleri gezerseniz tabi ki millet sizden daha çok tanıdığı ve sevdiği isim olan Davut Güloğlu’na oy verecek.

Yıllardır Düzce’de iş insanı olarak hizmet sektöründe yer alan, AK Parti saflarında belediye başkan yardımcılığı yapan Murat Caymaz’a ne demeli?

Seçimden seçime halkın içine çıkarsanız halk sizi tanımaz. Beyefendi, çok düzgün bir insan olabilirsiniz. Kişisel olarak iş ahlakınız çok iyi olabilir. İyi bir baba, iyi bir eş olabilirsiniz. Arkadaşlığınız hoştur, muhabbetiniz güzeldir. Ama bu sadece kendi çevrenizde yürüdüğü için bunu Düzcelilere yansıtamadığınız için sadece 2 bin oy alır öyle bakar kalırsınız.

Düzcelilerin sizi tanımadığını sizde iyi biliyordunuz. Çünkü reklam dahi yaparken direklere bir kendi fotoğrafınızı bir DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın fotoğrafını astınız. Yani dediniz ki bak ben bu adamın partisindeyim. Beni tanımayanlar bu adamı tanısınlar.

MHP adayı Yılmaz Eser. Siyasette pek tanınmayan bir isimdi. İş insanı, düzgün bir adam olarak lanse edildi. Düzgündür, işleri iyidir. Biz kendisini tanımadığımız için bu konuda hiç yorum yapacağım. Ancak madem siyasete niyeti vardı. Uzun süre önce Düzce’de çalışmalara başlaması lazımdı. Bu saatten sonra geleceğe yönelik planı varsa hemen çalışmalara başlamalı. Önce bir duruş kursu almalıdır. Birkaç kafede kendisine rastladım. Kendinden emin değil. Hitap konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu da halk nezdinde samimiyetten uzak bir algı oluşturuyor.

Açık söyleyeyim.

Murat Caymaz bu memleket için gerekli isimlerden birisi. Yılmaz Eser’de gerekli isimlerden birisi. Halen siyaset yapmayı düşünüyorlarsa ellerinden geleni yaparak bir an önce kendilerini Düzcelilere kabullendirmek zorundalar.

Mehmet Keleş ise siyaset sahnesinden silindi. Bundan sonra kendisine bir parti bulacak mı? Üvezbeli Köyü’nde fındık dibi mi kazacak bakacağız? Ama emin olundu ki Mehmet Keleş’in Düzceliler nezdinde hiçbir kıymeti harbiyesi yokmuş.

Şimdi oturun şapkanızı önünüze koyun. Biz Düzce’ye tesadüfen gelen bir türkücüye nasıl yenildik? Biz Düzce halkının gönlüne nasıl giremedik? Düzce halkı bize 3-4 binden fazla oy veremeyecek kadar biz bu memlekete ne yaptık?

Kalın sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Murat  Çetin
    Murat Çetin
    1.04.2024 20:15

    Her bir cümleye katılıyorum... Brawo