Okulu onardılar

Düzce Son Haber Gazetesi; Düzcede gündem, asayiş, spor, siyaset ve Düzce Belediyesi bulabileceğiniz haber portalıdır.

Okulu onardılar
17.09.2018 - 13:16

Mavi Ağaç Derneği üyeleri, Esentepe Köyü’nde sıvaları dökülen ve eğitime elverişli olmayan okulu onararak, eğitime hazır hale getirdiler.

Düzce merkeze bağlı Esentepe Köyü İlkokulu binası zaman içerisinde eğitime elverişsiz duruma gelerek, sıvaları döküldü, çeşmeleri bozuldu. Mavi Ağaç Derneği üyeleri gerekli izinleri aldıktan sonra okulun tamiratı için kolları sıvadılar. Dernek Başkanı Celal Kasapoğlu, yaptığı açıklamada “İlimizin Esentepe Köyünde bulunan ilkokulda geçtiğimiz yaz tatili döneminde okulda faaliyet gösteren eğitimciler ve öğrenci velileri bir araya gelerek okulun fiziki ihtiyaçlarını gidermek üzere bir çalışma gerçekleştirmişlerdi. Yapılan çalışmada okul duvarları boyanmış, ihtiyaç duyulan mobilyalar tamamlanmış ve dersliklerdeki bir takım eksiklerin giderilmesi sağlanmıştı. Yaz döneminde öğretmenlerimizin ve velilerin güzel bir amaçla başlattıkları bu özverili çalışmaya biz de dernek olarak katkı sağlamak istedik.  Bu sebeple kendileri ile iletişime geçip gerekli yasal izinleri de alarak okulda eksik kalan sıva tamiratları, duvar boyaları, su tesisatının onarımı ile eksik armatür ve vitrifiye montajlarını tamamladık.  Dernek olarak sene içinde yapacağımız tüm eğitsel içerikli etkinlikleri de okulumuza getirme sözü verdik” dedi.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.