Engelli çocukları mutlu ettiler

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

Engelli çocukları mutlu ettiler
7.11.2018 - 14:36

Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan etkinlikle, Yeşil Düzce Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencileri polis motosikletleri, jandarma köpekleri ve jandarmaya ait ekip araçlarını tanıma fırsatı yakaladılar. Ayrıca öğrenciler araçlara binerek bol bol siren çaldı ve anons yaptılar.

Düzce İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü’nün desteği ile engelli öğrencilere özel etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan Yeşil Düzce Özel ve Uygulama Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrenciler gönüllerince eğlenme fırsatı yakaladılar. Engelli öğrenciler ilk olarak jandarma devriye aracına bindiler ve bol bol siren çalarak, anons yaptılar. Polis motorlarına da binen öğrenciler daha sonra Düzce İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan uyuşturucu, bomba ve kayıp şahıs arama özelliği olan köpeklerin gösterilerini izlediler. Öğrenciler, köpeklerle de oynadılar.

Etkinlikle ilgili olarak konuşan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya, “dılar. Bugün Yeşil Düzce Engelliler Okulu’nun çocuklarına farklı bir gün yaşatmak, hem polisimizi hem jandarmamızı onlara tanıtmak amacıyla böyle bir etkinlik yaptık. Biliyoruz ki bugün onlar için unutulmaz bir gün olacak. Sağ olsun İl Emniyet Müdürümüz Hüseyin Deniz bey motosikletli ekipleri ile bize katkıda bulundu. Güzel bir faaliyet oldu. Bu faaliyetleri devam ettireceğiz ve onlarda bir farkındalık oluşturmaya çalışacağız” dedi

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, çocuklardan daha çok kendilerinin mutlu olduğunu ifade ederek “Komutanımıza, il milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bu konuda farkındalık oluşturmak bir yana tabi o yünü de var. Bizim mesleğimiz açısında da baktığımızda gün boyu yaşamış olduğumuz stresli olaylara birazcık olsa ara vermek adına iyi geldi. Biz sadece çocukları mutlu etmek adına değil bizlerde mutlu oluyoruz. Bunun böyle de bir yönü var” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise “Tabi hep birlikte izledik. Aslında jandarmanın ve polisin motorları, köpekleri, araçlar hepimizin merak ediyoruz, sadece burada ki çocuklar değil. Benim de aletlerle, motorlara oynayasım geldi. Komutanımıza, emniyet müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz burada gerçekten çok mutlu oldular. Onların gözlerinde ki ışığı görmek, bir parça mutluluklarını görmek bizim amacımız bu zaten. Emeği olanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.