Yaşlı kadın ne yapacağını şaşırdı

Tezcan SOLMAZ/DÜZCESONHABER

15.06.2019 - 10:35

Çay Mahallesi’nde bulunan Çay Camii’nde temizlik işleri yaparak para kazanmaya çalışan yaşlı kadın 60 yıldır evli olduğu eşini de alarak caminin temizliğine gitti. Camiden içeri girerken fenalaşan adam hayatını kaybederken, yaşlı kadının eşini kurtarmaya çalıştığı anlar an be an caminin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay geçtiğimiz Perşembe günü Çay Mahallesi’nde bulunan Çay Camii’nde meydana geldi. Çay Camii’ni her Perşembe günü temizleyerek Cuma namazına hazırlayan ve bunun karşılığında günlük yevmiye alarak evini geçindirmeye çalışan Hatice Uğurlu (75), bu kez eşi Hasan Uğurlu’yu (80) alarak camiye temizliğe gitti. Ancak yaşlı adam caminin kapısından içeri girer girmez fenalaşarak yere düştü. 60 yıldır evli olduğu eşinin yere düştüğünü gören yaşlı kadın ise ne yapacağını şaşırdı. Önce eşinin omuzlarından tutarak halının üzerine çeken yaşlı kadın daha sonra kalp masajı yapmaya çalıştı. Kalp masajında başarılı olamayan Hatice Uğurlu daha sonra bir kova ile su getirerek fenalaşan eşinin yüzünü yıkamaya çalıştı. Bunun üzerine de eşinin hareket etmediği gören yaşlı kadın caminin yanında bulunan kahvehanede bulunanları çağırdı. Camiye gelen vatandaşlar durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları müdahalenin ardından yaşlı adamın hayatını kaybettiğini anladılar. Sağlık ekipleri yaşlı kadının da etkilenmemesi için yaşlı adamın cesedini alarak Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürdüler.

Diğer yandan yaşlı adamın ölüm anı an be an caminin girişinde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı. Kamera görüntülerinde de yaşlı kadının eşini kurtarmak için verdiği mücadele güvenlik kameralarında görüntülendi.

Çay Camii’nde gönüllü olarak müezzinlik yapan ve yaşlı adamın kriz geçirdiğini gören Ramazan Şengül yaptığı açıklamda “Biz bu olayı öğlen namazına geldiğinde haberini aldık. Direk kameralardan baktık. Kadın burada yaklaşık 3 yıldır çalışıyor. Eşi de yaşlı olduğundan beni yalnız bırakma demiş ve yanında gelmiş. Evleri Aydınpınar Camii’nin orada. Oradan buraya yürüyerek geliyorlar. Araçları da yok. Kapıdan içeri beraber giriyorlar ve adam orada yığılıyor. Kadın ise orada ne yapacağını şaşırıyor. Kendi imkanları ile omuzundan tutarak halının üzerine çekiyor. Hava vermeye çalışıyor, kalp masajı yapmaya çalışıyor. Bir insan eşine ne yapacaksa yapmaya çalışıyor. Yüzüne su atıyor ve kahvehaneden insanları çağırıyor. Sağlık ekipleri gelip adamı götürüyorlar. Ancak vefat etmiş” dedi. 

 

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz