Milli Eğitim Müdürü basın mensuplarını unutmadı

DüzceSonHaber

Milli Eğitim Müdürü basın mensuplarını unutmadı
10.04.2020 - 16:02

Dünyayı etkisi altında alan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgını dolayısıyla insanlara evlerinden çıkmayın uyarıları yapılırken insanlar evlerinden kesintisiz bilgi alabilsinler diye sürekli dışarıda haber peşinde koşan gazetecileri İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz unutmadı. Sürekli dışarıda olan muhabirlere Halk Eğitim Merkezi’nde üretilen maskelerden hediye ettiler.

Bütün dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüs salgını için çeşitli önlemler alınıyor. Ancak, salgının önüne geçebilmek için alınan tedbirlerin yanı sıra da evde kalın çağrıları yapılıyor. Bu çağrılar yerini bulsun ve insanlar evlerinden çıkmadan haber alabilsinler diye gece gündüz haber peşinde koşan gazeteciler, en riskli meslek grupları arasında yer alıyor. Gazetecilerin yaşadığı riskleri göz önüne alan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sürekli hebar peşinde olan muhabirler Tezcan Solmaz ve Selçuk Akyol’a cerrahi maske hediye ettiler. Gazetecilere özellikle korana virüs salgını dolayısıyla yaptıkları hassas haberlerden ve insanları bilgilendirmek amacıyla yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Milli eğitim Müdürü Murat Yiğit; “Gazeteci arkadaşlarımız sahada çalışıyor. Onlarında maskelere her insandan daha fazla ihtiyacı var. Bu maskeleri, kullanmadığımız günlerin en kısa sürede gelmesi temennisiyle sizlere veriyorum” dedi.

Muhabir Selçuk Akyol ise; Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e jestinden dolayı teşekkür ederek; “İnsanlar evlerinden çıkmasın, ilimizin ve bölgemizin haberlerini ala bilsinler diye bizler görevimizin başındayız. Bu görevimiz esnasında covid-19’a yakalanma riskini göze alarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda bu maskeler bizlerin çok işine yaracak. Bizi düşünerek maskeleri verdiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.