Bunun adı vahşet

DüzceSonHaber

Bunun adı vahşet
19.05.2020 - 18:05

Kaynaşlı’da dün gece saat 23.00 sularında bir sokak köpeği mahalle arasında zevk olsun diye silahla acımasızca katledildi. DÜHAK olayı duyar duymaz hareket geçti. .

Kaynaşlı ilçesinde vatandaşlarca kanlar içerisinde başında kurşun yarasıyla cansız bedeni bulunan köpek toprağa verilirken DÜHAK Derneğine ihbarda bulunan vatandaşlar dernek yetkililerinden faillerin bulunması ve cezalandırılması için yardım istedi.

DÜHAK Derneği Başkanı Enes Tutkun "Olay hakkında ivedilikle suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu caniler hayvanlar olduğu kadar çocuklarımız içinde birer tehdit oluşturmaktadır. Bir canlıyı gözünü kırpmadan zevk uğruna tasarlayarak kafasından silahla vurarak öldürmek hiç bir toplumda kabul görmez, görmemelidir. Bu gibi durumlara en sert tepkiyi Düzceli hemşehrilerimizden bekliyoruz. Sokak hayvanlarına şiddet artmaktadır. Yetkililer ve halkımız bu vahşetlerin önüne derhal geçmelidir. Faillerin tespiti ve cezalandırılması için devlet kurumlarımızdan destek talep ediyor ve aynı zamanda hayvan hakları yasasının iyileştirilerek hayvana şiddet suçuna hapis cezası getirilmesini istiyoruz." Dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Son Haber (www.duzcesonhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.